Азаров зрадів розширенню повноважень Януковича

Уряд вважає, що скасування політреформи допоможе створити таку модель державного управління, яка ґрунтується на чіткій субординації.

Кабінет міністрів Миколи Азарова вітає скасування політреформи 2004 року, яка встановила в Україні парламентсько-президентську форму правління, урізавши повноваження президента. Про це йдеться у заяві прес-служби Кабміну.

"Сьогодні Конституційний суд визнав такими, що не відповідають Конституції, зміни до Основного закону, прийняті 8 грудня 2004 року, у зв’язку з порушенням конституційної процедури їх розгляду та прийняття. Таким чином, Україна має повернутися до президентсько-парламентської моделі державного устрою. Кабінет міністрів України вітає такий розвиток подій", - йдеться у заяві.

У документі висловлюється жаль з приводу того, що конституційна реформа 2004 року "не стала основою порядку в державі".

"Очевидно, що конституційні зміни 2004 року, які були прийняті поспіхом, під тиском політичних обставин, у вкрай напруженій соціально-політичній ситуації, не виправдалися часом. Саме ці зміни створили лінії напруги між гілками влади, коли прем’єр-міністр Тимошенко ігнорувала рішення і президента Ющенка, і Верховної ради, а реальні дії влади деградували до публічних чвар між керівниками держави. Це спровокувало хаос в державному управлінні, який зрештою і зробив Україну такою вразливою до ударів фінансово-економічної кризи", - йдеться у заяві.

Як зазначила прес-служба уряду, перші кроки нової влади після обрання президентом Віктора Януковича "довели, якою величезною цінністю для нашої держави є політична стабільність, єдність дій влади".

"Весь світ оцінив це і відновив з Україною нормальний, продуктивний діалог", - наголошують у Кабміні.

В заяві підкреслюється, що, не змінюючи законодавство, а лише за рахунок погодженості дій уряду, президента і коаліції за півроку в Україні відновилося стабільність і порядок.

"Все це є безумовним доказом на користь такої моделі державного управління, яка ґрунтується на чіткій субординації і розподілі компетенції органів державної влади. Саме це є запорукою того, що хаос попередніх п’яти років більше не повториться", - йдеться у заяві.

Як відомо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною політреформу 2004 року, яка встановила в Україні парламентсько-президентську форму правління, урізавши повноваження президента.

Тепер долю змін до Конституції має вирішити Верховна рада, який для цього знадобиться не менше 300 депутатів. У Партії регіонів кажуть, що вже заручилися підтримкою достатньої кількості нардепів, щоб закріпити повернення до Конституції 1996 року.

Водночас, опозиція наполягає, що президент Віктор Янукович, Верховна рада і Кабмін повинні піти у відставку, бо всі органи влади були в Україні сформовані за Конституцією 2004 року, яку КС визнав незаконною.

Детально про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

Читайте про скасування політреформи:

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Опозиція вимагає відставки Януковича, уряду й Верховної ради

Янукович: всі рішення КС повинні виконуватися

Янукович отримав право одноосібно звільнити весь Кабмін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: