Київ розробить програму, аби молодь з окупованого Донбасу зберігала українське громадянство

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Конкретні пропозиції мають підготувати до 1 березня.

Українська влада розробить спеціальну програму яка мотивуватиме молодь з окупованих територій до збереження українського громадянства. Конкретні пропозиції мають підготувати до 1 березня.

Про це йшлося на нараді в президента України Володимира Зеленського, передає його пресслужба.

Глава держави наголосив, що в той час, доки на Донбасі триває війна, Російська Федерація масово видає свої паспорти людям, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Тому Україна повинна боротися за своїх громадян.

"Ми повинні налагодити контакт з цивільними людьми, які перебувають на окупованих територіях і з тих чи інших причин не можуть жити на підконтрольній Україні території", – сказав Зеленський.

Ці заходи мають мотивувати молодь до отримання української освіти та сприяти у влаштуванні подальшого життя на території, контрольованій Україною. Ідеться не лише про тих, хто залишився жити на тимчасово окупованих територіях, а й тих, хто згодом туди повернувся, бо не зміг влаштуватися на підконтрольній території, вступити до українських вишів до запровадження пільгових умов вступу для цієї категорії громадян.

нарада в Зеленського
Сайт президента України

Керівництво МВС запропонувало спростити процедури отримання адмінпослуг, зокрема українського свідоцтва про народження дитини та паспортів мешканцями окупованих територій.

Розглядається можливість забезпечення дистанційного вивчення української мови та історії України – дисциплін, які нині не викладаються на тимчасово окупованих територіях, а також розширення кількості закладів вищої освіти, до яких могли б вступати діти зазначеної категорії, та збільшення квот на бюджетні місця у них, організація роботи гарячої лінії для вступників тощо.

Також є необхідність забезпечення широкої комунікаційної кампанії з роз’яснення та інформування про зазначені кроки. Одне з вирішень цих питань – організації роботи центрів надання адміністративних послуг на пунктах пропуску уздовж лінії розмежування у Донецькій і Луганській областях та на адмінмежі з Кримом.

Плейлист 51 відео Війна на Сході України. Актуальне

Найактуальніші новини зі Сходу України та зони проведення ООС дивіться у добірці сюжетів ТСН.

Війна на Сході України. Актуальне

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції