Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіяни активно осліплюють лазерами українських бійців на Донбасі

Спеціальні промені осліплюють бійців – переважно спостережників.

Російські окупанти застосували лазерну зброю супроти українських військових на Донбасі. Нею вони засліпили українського прикордонника, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Боєць чергував на пропускному пункті Мар'їнка, коли ввечері, ближче до закриття КПВВ, світовим променем йому засліпили очі. В районі селища Олександрівка боєць помітив спалах і почав спостереження – це стало фатальним для нього. Прикордонник доставлений до обласної офтальмологічної лікарні Дніпра, де пробуде щонайменше 10 днів. За словами тамтешніх медиків, він втратив зір правого ока на 80%.

ВідеоНа передовій російські окупанти знову застосували лазерну зброю

Саме лазерною зброєю засліпили українського прикордонника. Боєць майже втратив зір і нині його здоров'я під великим питанням. Українські снайпери кажуть, що по всій лінії фронту працюють декілька ворожих груп, які використовують таку зброю.

На передовій російські окупанти знову застосували лазерну зброю

У Мар’їнці подібний випадок уже п’ятий – попередні траплялися, починаючи від 2016 року. Руслан у минулому снайпер, нині допомагає армії та готує снайперів в якості інструктора. Із засліпленням оптики на фронті він стикався неодноразово. Росіяни давно і потужно ведуть розробки контр-снайперської зброї, у тому числі і променевої. На жаль, до зони ризику потрапляють і звичайні бійці-спостережники, які теж використовують різноманітні оптичні прилади.

Снайпери теж частенько скаржаться на таку активність саме у напрямку Мар'їнки і ще поблизу окупованого Луганська. Військові підозрюють, що на них росіяни проводять випробування. З аналогічними проблемами стикаються і морські піхотинці, які воюють поблизу Маріуполя. "Казав, що подивився у прилад нічного бачення, помітив якесь моргання, воно його привабило. Подивився туди і різко відчув, що око запекло. Все, око перестало бачити", - розповідають про проблеми побратима на передовій.

Постраждалого оперують, шанси на порятунок зору є, але систематичність проблеми військових не тішить. Першим чотирьом прикордонникам, які були засліплені російськими найманцями, зробили операції та частково повернули зір. Але про повне відновлення зорової функції вже не йдеться.

Кореспондент ТСН Дмитро Мороз

Залиште свій коментар

Вибір редакції