ЗМІ оприлюднили концепцію деокупації Донбасу, про яку оголосив Турчинов

Наразі тексту відповідного законопроекту не існує, однак є концепція майбутнього документа.

Секретар ради Національної безпеки та оборони Олександр Турчинов оприлюднив концепцію деокупації Донбасу.

Про це повідомляє Громадське із посиланням на свої джерела.

Водночас джерела Громадського, що надали документ, підкреслюють, що це не остаточна версія і до неї можуть бути внесені зміни та доповнення. Редакція розбиралася, що ж міститься в цьому документі, а також, що відомо про те, як відбувається його підготовка.

"Президент України у період дії цього Закону може ухвалювати у встановленому порядку рішення про запровадження правового режиму воєнного стану, а також рішення про застосування Збройних Сил України, інших передбачених законами України військових формувань у Донецькій та Луганській областях для відновлення територіальної цілісності України, стримування та відсічі збройної агресії, забезпечення охорони та оборони Державного кордону, лінії розмежування, відбиття нападів, які загрожують життю військовослужбовців чи інших громадян", - йдеться у документі.

Спікер Ради Андрій Парубій підкреслив, що цей пункт – один із ключових у концепції.

У документі наголошується, що "для безпосереднього керівництва заходами із забезпечення національної безпеки у Донецькій та Луганській областях, силами та засобами, які залучаються до їхнього здійснення, утворюється Оперативний штаб".

Кого саме президент може призначити керівником штабу наразі невідомо. Водночас у неофіційних розмовах депутати від "Народного фронту" говорять, що серед пропозицій, які обговорюються зараз – надання оперативному штабу права визначати перелік товарів, які заборонено чи дозволено переміщувати між територією України та тимчасово окупованими територіями.

"На окремі райони Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, поширюється правовий режим тимчасово окупованої території України", - сказано у документі.

В той же час на такій території забороняється діяльність, що підлягає держрегулюванню (ліцензування, отримання дозвільних документів, сертифікація та інша) господарська діяльність, ввезення та/або вивезення товарів військового призначення, організація залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних сполучень.

Концепція деокупації Донбасу from Юлія Банкова

Заборонено також користування державними ресурсами, зокрема природними, фінансовими і кредитними, заборонено здійснення грошових переказів.

Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в'їзду-виїзду за умови надання документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

"Особливості державної політики з відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей базуються на міжнародному праві та національному законодавстві", - наголошує Турчинов.

Також повідомляється, що метою державної політики з відновлення держсуверенітету над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей є: звільнення окупованих територій та відновлення конституційного ладу на всій території України; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії; зміцнення незалежності, держсуверенітету і єдності незалежної, суверенної, демократичної, правової, соціальної Української держави.

У документі не йдеться про те, яким саме чином Україна буде домагатися звільнення тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, Турчинов сподівається, що найближчим часом буде завершена розробка законопроекту про зміну формату антитерористичної операції на Донбасі і парламент його оперативно розгляне. Він сподівається, що вже цього тижня відбудеться експертне обговорення, і після внесення президентом цього законопроекту в парламент депутати не будуть тягнути з позитивним голосуванням.

Головний акцент у цьому законопроекті буде стосуватися саме завдань держави, спрямованих на звільнення окупованих територій.

ВідеоВорог вів інтенсивний обстріл на приморській ділянці фронту

Залиште свій коментар