Україна відкинула умови бойовиків "ДНР" щодо реформи Коституції - ЗМІ

Під час переговорів у Мінську українська сторона не пристала на пропозиції терористів.

Україна відхилила умови реформування Конституції, які висунули бойовики "ДНР" під час обговорення врегулювання ситуації на Донбасі.

Про заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої групи Роман Безсмертний, пише "Інтерфакс-Україна".

За його словами, терористи вимагали закріпити на конституційному рівні квоту "ДНР" у Верховній Раді, щоб вони мали право узгодження всіх прийнятих законів і право вето на рішення в області зовнішньої політики.

"Українська сторона ці пропозиції відхилила", - запевнив Безсмертний.

До того ж, за його словами, бойовики "ДНР" хочуть отримати право самостійно формувати штат поліції, служб безпеки, судових органів, прокуратури, прикордонних військ та інших установ "без узгодження з київською владою".

Ще однією умовою бойовиків Безсмертний назвав повну амністію усіх, хто бере участь у конфлікті, включаючи "звільнення з полону військовослужбовців "ДНР" і оперативників ДРГ, заарештованих в Одесі, Харкові, Києві та інших містах".

"Також "ДНР" бажає, щоб "регіон Донбас" здобув широку економічну (право торгувати з Росією), політичну (право обирати свій парламент, уряд і президента) та культурну (захист російської мови) автономію", - додав представник України на переговорах у Мінську у політичній підгрупі.

Нагадаємо, 13 січня, у Мінську відбулося перше цього року засідання Тристоронньої контактної групи, під час якого були досягнуті домовленості про повернення українських громадян з полону. За ініціативою України всі сторони прийшли до взаємної згоди найближчим часом звільнити 25 осіб з української сторони та 36 бойовиків. У першу чергу звільнятимуть поранених, важко хворих і жінок.

Проте 20 січня бойовики "ДНР" і "ЛНР" в останній момент відмовилися обмінювати полонених.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: