Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські військові зайняли нові позиції між Пісками і Донецьком

Українські військові зайняли нові позиції між Пісками і Донецьком

Щоправда, бойовики теж просунулися трохи вперед на сусідньому напрямку.

У ті хвилини, коли у Києві Володимир Зеленський складав присягу головнокомандувача, на північних околицях окупованого Донецька лунали черги ворожих важких кулеметів, бо окупанти намагалися просунутися ближче до селища Піски. На цій ділянці фронту не згадують уже навіть про відносну тишу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Вони просто намагаються нас спровокувати. Зараз згори висить безпілотник – не доведи Боже, ми вдаримо трасерами, вони хочуть засікти цю ціль", - пояснює військовослужбовець ЗСУ із псевдо “Стрілець”. Темною порою в районі Пісків розриви мін лунають уздовж всієї лінії оборони. "Працюють, скажімо так, нишком. Кинули одну міну – півгодини, година. Друга міна пішла. Тобто люди в мене на посту постійно стоять у напрузі", - каже воїн.

Відео Окупаційні війська активізувались й намагаються просуватись вперед біля села Піски

За даними штабу ООС, під вогнем уся лінія розмежування, особливо неподалік Троїцького. Там обстрілювали українські позиції із артилерії, зенітних установок та гранатометів. Бойові машини піхоти, гранатомети та кулемети ворога гатили по Новгородському. На Луганщині під мінометним вогнем Золоте.  

Окупаційні війська активізувались й намагаються просуватись вперед біля села Піски

Днями на позиціях окупантів з’явились ще й несамовиті гранатометники. "Зараз уже накривають нормально. Прицільно", - визнає боєць із позивним “Анзорік”. З його слів, черги з автоматичних гранатометів можуть тривати по кілька годин – з перервами на перезаряджання. За таких обставин, коли постійно вибухає все довкола, хлопці залишають позиції зверху та стають до зброї під землею – там у бійців суцільний оборонний лабіринт. "Мінометами ж криють! Тут більш-менш, хоч укриття", - пояснює військовий.

Бійці кажуть, що бойовики почали ближче підкрадатися до їх позицій і намагаються просунутися далі до Пісків. У відповідь військові зайняли позиції на самому краї сірої зони – під носом у ворога, але формально не порушуючи домовленостей. "Противник просто ошелешений від цього всього", - визнає військовослужбовець ЗСУ з прізвиськом “Умка”. Зближення на мінімальну дистанцію – це ризик, але бійці свідомі цього та кажуть, що потреба в такому просуванні безперечна. "Ми трохи забуваємо, що позаду нас ще знаходяться населені пункти, селища, де проживають люди. І якщо ми будемо стояти там, де й раніше стояли, то люди спати не будуть", - пояснює боєць.

Оборонці Пісків кажуть, що спостерігати за інавгурацією часу в них не було – вони перейняті своєю роботою. Хлопці цілодобово тримають фронт і сподіваються, що новий верховний головнокомандувач, коли ставить за мету мир, не забуде про понад три тисячі українських воїнів, які віддали життя заради перемоги над зовнішнім агрессором.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Залиште свій коментар

Вибір редакції