В ОБСЄ розповіли про ризики загострення ситуації на Донбасі

В ОБСЄ також не схвалюють і те, що бойовики планують задіяти важке озброєння під час параду до 9 Травня.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ допускає загострення збройного конфлікту на Донбасі, попри зафіксоване зниження бойової активності в регіоні протягом минулого тижня. Про це заявив перший заступник голови місії ОБСЄ Олександр Хуг, пише "УП".

Він зазначив, що зменшення бойових зіткнень доводить те, що сторони в змозі "контролювати своїх людей, принаймні, до певної міри". 

"Ризики (загострення), як і раніше, залишається занадто високими, особливо в тих місцях, де сторони перебувають у небезпечній близькості один до одного", -  зазначив він. 

Окрім того, в ОБСЄ вважають, що сторони також мають змогу дотримуватись Мінських угод і вивести важке озброєння. Зокрема, це стосується і запланованого бойовиками "ЛНР/ДНР" параду до 9 Травня, де буде задіяне саме важке озброєння. При цьому, Хуг наголосив, що ОБСЄ зафіксувала надходження озброєння до населеного пункту Ізварине, куди спостерігачів не пропустили озброєні терористи.

"Місія ОБСЄ є беззбройною цивільною місією спостерігачів, тож атаки та погрози на адресу спостерігачів не повинні мати місця та мають бути ретельно вивченими. Спостерігачам має бути дозволено виконувати свою роботу. Нам потрібна свобода пересування всюди, адже виконувати свою роботу в районах, не підконтрольних уряду України, проблематично", - заявив Хуг.

Нагадаємо, бойовики на тимчасово окупованій території Донбасу обмежують свободу пересування спостерігачів місії ОБСЄ. Зокрема, бойовики відмовили представникам наглядової місії у доступі до однієї з будівель у селі Любовка, підконтрольному "ДНР. За оцінкою спостерігачів, укріплений комплекс, куди не пустили місію ОБСЄ, схожий на колишній склад або ремонтну майстерню. Представник "ДНР" заявив, що раніше цей об'єкт використовувався як база, але тепер він належить місцевій сільськогосподарської компанії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: