Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волкер сподівається в січні побачити прогрес у питанні миротворців для Донбасу

Американець похвалив здатність українців до захисту своєї землі та пояснив рішення надати летальну зброю.

Розміщення миротворчих сил Організації Об`єднаних Націй на Донбасі сприятиме вирішенню конфлікту та гарантуватиме політичний процес виходу з кризи. Таку думку висловив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер в ефірі російської радіостанції ”Эхо Москвы”.

”Я все ще дуже обнадіяний стосовно України і хотів би побачити мир в Україні у 2018 році. І це потребуватиме від Росії відведення військ, озброєнь і будь-якої підтримки з Донбасу. Але для цього потрібні гарантії безпеки. Потрібен час і безпечний простір, щоб можна було виконати вимоги мінських угод: провести місцеві вибори, провести виборчу кампанію, зрештою, щоб Верховна Рада почала процес амністії, щоб спеціальний статус регіонів, за який Рада вже проголосувала, був приведений у виконання після виборів. Для всього цього й потрібні миротворчі сили на Донбасі”, - пояснив американець.

ВідеоКурт Волкер вважає атаку бойовиками Новолуганського спробою РФ зірвати Мінські угоди

Про це заявив спецпредставник Держдепу у справах України Курт Волкер. На конференції Атлантичної Ради США він наголосив, що встановлення прямих контактів з бойовиками лише затягне війну. Тоді, як миротворча місія ООН - чи не єдиний спосіб її завершити.

Курт Волкер вважає атаку бойовиками Новолуганського спробою РФ зірвати Мінські угоди

За його словами, останні переговори щодо цього з помічником президента РФ Владиславом Сурковим не були плідними, однак у січні все може змінитися. ”І я все одно сподіваюся, що ми зможемо цього досягти, і що Росія хоче вирішити всі ці питання й відновити території Донбасу за Україною. В цьому сенсі наша листопадова зустріч стала розчаруванням, що ми не добилися прогресу в цьому питанні. Але ми сподіваємося провести нову зустріч у січні. І я сподіваюся, що тоді нам вдасться досягти прогресу. Подивимося”, - додав спецпредставник США.

Також Волкер пояснив, що рішення адміністрації його країни надати Україні летальну зброю не є якимось винятковим. ”Це рішення було прийнято Адміністрацією президента США в цілому, так що за ним стоять всі. І звичайно, я завжди стояв на позиції, що будь-яка країна має право на самозахист. І в даному разі ми маємо справу з ситуацією, коли Україна бореться на своїй території, щоб захистити свою територію і своє населення. Вони досить вміло це роблять, у них є своє оборонне виробництво, але при цьому українці мають і брак озброєння. Так що я думаю, для України доцільно як хотіти захистити самих себе, так і шукати допомоги ззовні в цьому питанні”, - сказав політик.

Американський представник пояснив, що адміністрація Трампа зняла обмеження на поставки Україні зброї, запроваджені адміністрацією попереднього президента США Барака Обами. ”Що стосується України, то тут йдеться про дуже вузьке питання - ми маємо країну, яка захищає свою територію, втрати якої становлять вже більш як десять тисяч убитими в цьому конфлікті, який не припиняється три з половиною роки. І це рішення стало, насправді, зняттям обмежень часів адміністрації Обами. Президент Обама свого часу наклав обмеження на надання допомоги Україні з боку США. У США встановлено відносини у сфері оборони з багатьма країнами, але Україна була, по суті, виділена в окрему категорію. Тож тепер знято обмеження, що дає змогу ставитися до України як до будь-якої країни”, - пояснив Волкер.

Залиште свій коментар

Вибір редакції