Представник ОБСЄ вперше провів конфіденційні зустрічі з українськими полоненими на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фріш зміг відвідати менше ніж половину українських полонених, з наданого українською стороною списку.

Перший віце-спікер Верховної Ради України, уповноважена президента в мінській гуманітарній групі ТКГ Ірина Геращенко проінформувала, що кординатор від Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) Тоні Фріш впереше провів конфіденційні зустрічі з українськими військовими, які перебувають у полоні у терористів "ДНР".

Про це вона написала у вівторок, 11 вересня, у Facebook.

"За попередньою інформацією, на окупованих територіях посол Фріш зміг зустрітися лише з кількома військовими з того першочергового списку, який ми подали з вимогою відвідати і підтримати наших хлопців. З позитивного - вперше за всі ці роки йому дали можливість поспілкуватися з нашими хлопцями сам-на-сам, без тюремників і "прєдставітєлей", це дійсно важливо і я це вітаю", - написала Геращенко.

При цьому вона додала, що негативним є те, що Фріша допустили менш, ніж до половини полонених. "Особливо тривожна ситуація з окупованим Луганськом, там кілька українських військових - в повній ізоляції. Це ще і ще раз наводить на думку, що їх катують, тому й ховають", - додала Геращенко.

Вона наголосила, що під час переговорів у Мінську Україна неодноразово піднімала перед Фрішем прохання добиватися від окупаційної влади забезпечення права на дзвінок і листи незаконно утримуваним.

Українська сторона, за її словами, вітає візит Фріша на окупований Донбас і відстоює позицію, що міжнародні організації і їхні представники повинні зайняти більш активну позицію щодо звільнення заручників і допуску до незаконно утримуваних МКЧХ.

Геращенко окремо наголосила, що Україна своєю чергою надала можливість Фрішу зустрітися з засудженими за важкі злочини проти суверенітету і територіальної цілісності країни, про яких він запитував. Зустрічі відбулися в форматі тет-а-тет згідно стандартам МКЧХ. Він зміг не лише поспілкуватися із засудженими, а й проінспектувати умови утримання, побував в кількох пенітенціарних закладах. 

Кілька останніх днів координатор від ОБСЄ в мінській гуманітарній групі, Посол Тоні Фріш відвідував тюрми на території...

Опубликовано Iryna Gerashchenko Вторник, 11 сентября 2018 г.

Російські ЗМІ раніше повідомили, що Фріш 10 вересня провів зустріч з 6 українськими полоненими на окупованому Донбасі.

Нагадаємо, раніше Геращенко прокоментувала слова прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, що Кремлю невідомо щодо готовності Києва вжити заходів для обміну засуджених українців на росіян. За її словами, ця заява свідчить про те, що Кремль наразі не готовий до розблокування процесу звільнення заручників.

ВідеоІрина Геращенко розповіла подробиці обміну заручниками та про можливі нові обміни

Віце-спікера парламенту розповіла, які труднощі спіткали українців під час перемовин, як відреагували українські воїни на звільнення, та пообіцяла боротися за звільнення всіх українських заручників.

Ірина Геращенко розповіла подробиці обміну заручниками та про можливі нові обміни

Залиште свій коментар

Вибір редакції