Зеленський звернувся до іранців через російський терор безпілотниками Shahed

Зеленський звернувся до іранців через російський терор безпілотниками Shahed

Зеленський звернувся до іранців через безпілотники Shahed

На сьогодні проти України було застосовано близько 1160 дронів Shahed.

Президент Володимир Зеленський звернувся до народу Ірану, влада якого надсилає росіянам дрони-камікадзе Shahed для терору мирного українського населення.

Про це він розповів у своєму вечірньому зверненні.

Голова держави зазначив, що на сьогодні на рахунку наших воїнів майже 900 цих збитих дронів, загалом же проти України було застосовано близько 1160 Shahed.

Президент заявив, що наразі влада та військові постійно шукають інструменти, щоб зробити кількість збиттів іранських дронів повною.

"Але сьогодні, зважаючи на те, що такі удари тривають постійно, хотів би звернутися безпосередньо до народу Ірану. До всіх – до суспільства, до іранських улемів, до кожної іранської родини, до тих людей, які здатні впливати на державні рішення в Ірані. Просте запитання: а для чого вам бути співучасниками російського терору? Чому ви на боці держави-зла? Світ же бачить, що відбувається, і ви всі в Ірані бачите. Підтримку зла неможливо заперечувати", – сказав Зеленський.

Він зазначив, що українці навчилися збивати більшість дронів-камікадзе, які Іран передає Росії, але все ж є і влучання.

"Коли іранський дрон убиває вагітну українську дівчину разом з її чоловіком у них удома, для чого це вам, матері й батьки в Ірані? Коли ваш «Шахед» б’є по гуртожитку з нашими студентами, люди гинуть, починається пожежа, на місце прибувають рятувальники, і за кілька хвилин б’є другий «Шахед», забираючи життя уже тих, хто рятував життя інших… Для чого такі цинічні вбивства Ірану? Руками Росії, але вашою, вашою зброєю. Що від цього отримуєте ви, люди в Тегерані, або в Ширазі, або Саккезі, або в будь-якому іншому місті вашої країни?" – сказав президент.

Зеленський заявив, що Іран та Росія від терористичних атак отримують лише посилення міжнародної ізоляції та більше проблем.

"Для Росії мішень – абсолютно все. Житло, школи, лікарні, молитовні будинки, церкви, електростанції, ринки, навіть пункти видачі гуманітарної допомоги та автобусні зупинки… Вже є тисячі таких прикладів. Люди Ірану! Росія б’є по всьому, не розбираючи. Артилерією й мінометами, ракетами і дронами – тим, що в неї є, і тим, що від вашого імені Росії дають. Я впевнений, ви маєте бути на іншому боці історії – не зі злом", – сказав Зеленський.

Він також нагадав, що Росія веде неоколоніальну війну, метою якої є поневолення цілого народу.

"Росія навіть краде людей – наших дітей! Тисячі й тисячі… Лише абсолютне зло може красти дітей іншого народу. І йдучи проти українців, російські окупанти знищують усі інші національні спільноти, які століттями живуть на землі України. Тому підтвердження – спалені росіянами села греків-християн і системні репресії Росії проти кримськотатарського народу – нашої української мусульманської спільноти", – заявив президент.

Зеленський додав, що іранські Shahed, які щоночі тероризують Україну, означають лише те, що людей Ірану штовхають ще глибше й глибше на темний бік історії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що кілька днів тому в аеропорту “Внуково” в Москві приземлився вантажний літак Іл-76ТД, який прибув з Тегерана – столиці Ірану, який є виробником дронів-камікадзе Shahed-136. Увечері того ж дня відбулася масова атака цих “мопедів” на територію України.

Крім того, ми раніше інформували, що Білорусь може стати російським плацдармом для налагодження виробництва безпілотних літальних апаратів типу Shahed.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація