Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інноваційна підвіска для автомобілів допоможе забути про ями

Новаторська технологія роботи підвіски істотно знижує всі рухи кузова при проїзді дорожніх нерівностей

Так звана технологія "цифрової системи шасі" розроблена американською фірмою Clearmotion. Вона показує значну ефективність, ніж існуючі на ринку технології, включаючи моделі з "розумними" шасі, як Active Body Control в Mercedes-Benz S-Class або активна підвіска в Bentley Continental GТ.

За словами директора Clearmotion Шака Авадхани (Shak Avadhany), це найшвидша система проактивного їзди. Вона забезпечує миттєвий рівень ізоляції, за якою різницю у зміні поверхні неможливо відчути в перші 3 метри їзди.

Нова розробка є продуктом багаторічного проекту під назвою Project Sound. Спочатку творці планували зробити регенеративну підвіску, яка могла б перетворювати кінетичну енергію коливань в електричну. З часом вони переорієнтувалися та почали розробляти просту і відносно доступну активну підвіску. Зараз ClearMotion володіє двома підрозділами в Америці і одним в Англії, штат складається з 185 осіб, а для фінансування вдалося залучити 230 мільйонів доларів.

Робота підвіски від ClearMotion відрізняється простою конструкцією і дозволяє не змінювати штатні елементи, а доробка стосується тільки амортизаторів. У корпус звичайного телескопічного амортизатора збоку кріплять модуль, який фактично є виносним резервуаром. Він складається з гідравлічного клапана і насоса, який реагує на переміщення штока всього за п'ять мілісекунд після надходження інформації від командного блоку.

Це перетворює амортизатори автомобілів в приводи, дозволяючи вільно рухатися з більшою амплітудою. Інформацію збирають акселерометри, які в реальний час зчитують дорогу і дозволяють миттєво реагувати на зміни. Більш того, електроніка запам'ятовує рельєф дороги в хмарному сховищі, прив'язуючи місце на навігаційній карті і при повторних проїздах підвіска буде заздалегідь готова до серйозних нерівностях.

Установку планується впровадити на дрібносерійні моделі в 2019 році до появи технології у масовому виробництві, яке заплановано на 2020 рік. Випущене відео наочно демонструє роботу нової підвіски на BMW 5-series в звичайній версії і оснащеному системою Clearmotion. Коли колеса вільно рухаються в колісних арках, при цьому не передаючи коливань на кузов автомобіля.

Незважаючи на новаторство система розроблялася в умовах доступності ціни, яка не повинна суттєво вплинути на стандартну ціну автомобіля. Виробник розраховує, що система зацікавить виробників преміум-автомобілів і сьогодні їй вже зацікавилися п'ять великих брендів.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції