Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Побоюйся "потопельника". У США розпродають машини, постраждалі від повені

В Америці планують боротися з продажем підтоплених авто на аукціонах.

Давно відома схема відновлення "утоплеників" та їх продаж викликає у влади Америки оскому. Вони зазначають, що необхідно в обов'язковому порядку в документації таких автомобілів вказувати про складну долю транспортного засобу. До цього закликав уряд сенатор Нью-Йорка Чак Шумер. Передає New York Post.

Урагани регулярно спустошують Південь країни, а минулого літа призвели до того, що незліченна кількість автомобілів постраждалих від повеней. Ураган Харві знищив півмільйона машин в Техасі, а пізніше ці авто продавалися на аукціоні.

У спробах заробити грошей майстри вдаються до махінацій і приховування інформації про транспортний засіб. Вони відновлюють машини за 2 тисячі доларів і виставляють на продаж, як абсолютно нормальні і неушкоджені автомобілі. І складно визначити на перший погляд, що машина була у воді. В Україну в 2013 році вже завозили подібні екземпляри.

Як зазначають у виданні, сумна доля таких авто ніяк не може вплинути на їх продаж, але продавати їх потрібно на запчастини і вказувати про приналежність до "потопельників" в оголошенні. Наприклад, YouTuber Samcrac придбав пошкоджений водою Chevrolet Spark, щоб використовувати його в якості запчастин для поновлення своїх автомобілів Pizza DXP від Domino.

У січні FTC опублікувала зручний довідник, щоб допомогти споживачам визначити один з таких автомобілів. Але Шумер хоче, щоб FTC пішов ще далі. Він каже, що необхідно розширити вимоги, і примусити дилерів розкривати будь-які серйозні проблеми з автомобілями, які продаються ними, а тим більше, про ті, що постраждали від повеней.

Перерахуємо деякі ознаки, за якими можна визначити підтоплений автомобіль:

  • перевірте наявність водяних плям, цвілі, піску або мулу під килимками і у щілинах приладової панелі. Також перевірте запасне колесо, яке може збирати і зберігати докази водянистої долі.
  • вивчіть зовнішні вогні, щоб побачити, чи є в них конденсат або вода. Одна спітніла фара не обов'язково вказує, що це машина після повені, але, якщо у них є якась ступінь вологості, це поганий знак. Якщо килим або оббивка виглядають так, як ніби вони були нещодавно замінені, запитайте себе, чому і що може спробувати приховати продавець.
  • перевірте наявність вологого запаху. Це не просто очевидні запахи цвілі і цвілі, які ви шукаєте. Мильна або аміачний запах може вказувати на те, що автомобіль був сильно очищений.
  • запросіть історію автомобіля. В Америці існує база даних і деякі організації, як CarFax нададуть вам історію конкретного автомобіля за невелику плату. Бюро національної страхової злочинності пропонує безкоштовну базу даних, в якій можна шукати, але майте на увазі, що тут перераховані тільки застраховані автомобілі. Одна третина автомобілів, що постраждали від повені в минулому році в Х'юстоні, не була застрахована і не з'явиться в цій базі даних.
  • коли ви дивитеся звіт CarFax, дізнайтеся різницю між назвою «врятована» і «повінь». Перший означає, що автомобіль був застрахований і повністю перебудовувався під керівництвом страхової компанії і може бути цілком адекватним. Однак назва «повінь» означає, що автомобіль був конкретно затоплений і відновленню не підлягає.
  • зверніться до механіку. Кваліфікований фахівець перевірить автомобіль на предмет потенційного збитку від повеней або на можливі переробки. Вони знають, що шукати набагато більш докладно, ніж ми.

Нагадаємо, що в Америці водій забув, де припаркував свій автомобіль, а через три місяці його Mercedes знайшли у річці.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції