Фінансовий аналітик розповів, що буде з доларом до кінця серпня

Фінансовий аналітик розповів, що буде з доларом до кінця серпня

Фото: unian.net

На кінець року курс валют може зрости до 28,5 грн/долар.

Гривня буде зміцнюватись до кінця тижня, після чого курс валют може повернутись до позначки в 27 грн/долар.

Такий прогноз в коментарі ТСН.ua озвучив старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.

За його словами, зміцнення гривні може тривати принаймні до кінця цього тижня, оскільки у п’ятницю завершується період сплати квартальних податків, для яких експортери продають додаткові обсяги валюти.

Фахівець очікує, що вже наприкінці серпня валюта може збалансуватися на рівні близько 27 грн за долар, а у вересні – ще дещо послабшати.

"Проте особливого ослаблення гривні восени очікувати не варто. Високі ціни на зернові будуть сприяти їхньому експорту та збільшуватимуть пропозицію валюти, тож навіть зі зростанням імпорту валютний ринок буде досить непогано збалансованим", – каже Тарас Котович.

Водночас, очікується, що на кінець року гривня може здешевшати суттєво – до 28 грн/долар.

"Якщо восени відбудеться чергова хвиля припливу коштів нерезидентів у ОВДП, рік може завершитися із досить міцним курсом гривні, в діапазоні 27,5-28 за долар, а без цього – в діапазоні 28-28.5 грн/долар", – припускає Тарас Котович.

Нагадаємо, обміняти валюту в Україні стало важче – Нацбанк ввів нові правила обміну.

Також повідомлялося, що у липні українці масово почали нести валюту обмінники, але експерти застерігали: наприкінці року гривня може значно послабитись.

Про те, що буде з доларом у вересні та жовтні, читайте в ексклюзивному матеріалі ТСН.ua "Курс долара восени: наскільки ще зміцниться гривня та що буде з валютою до кінця року".

Повʼязані теми:

Наступна публікація