Марафон і спортивна ходьба можуть принести Україні олімпійські медалі

Марафон і спортивна ходьба можуть принести Україні олімпійські медалі

pixabay.com

До Олімпіади залишається менше двох місяців, тому нині тренування - іще більш інтенсивні.

Марафон і спортивна ходьба - види спорту, які можуть принести Україні олімпійські медалі. Саме на це налаштовані наші спортсмени. Двоє українських марафонців уже отримали ліцензії на Олімпійські ігри. А от хто саме представлятиме нашу країну у спортивній ходьбі стане відомо уже найближчими тижнями.

Продовження циклу "Шлях до Токіо" 31 травня в сюжеті ТСН.19:30.

Марафонська дистанція 42 кілометри 195 метрів, це трохи більше 100 стадіонних кіл. Її бігли іще перші олімпійці в 1896 році. Українська збірна поки не має жодної медалі з цієї дисципліни.

Спортивна форма, бігові кросівки та обов’язково - секундомір. Олімпійське тренування можна починати.

Євгенія Прокоф'єва. 25 років. Спочатку секція легкої атлетики в рідному Бахмачі, далі - спортивний виш. Свій перший рекорд України з півмарафону - встановила 2 роки тому. 21 кілометр пробігла за одну годину, 10 хвилин і 32 секунди.

На іграх в Японії дівчина буде бігти класичний марафон - 42 кілометри 195 метрів. Аби підкорити таку дистанцію дуже важливо опанувати свої думки, каже спортсменка.

У чоловічому заліку з найкращими марафонцями планети тягатиметься Богдан Городиський. Родом зі Львова, теж рекордсмен України на 21 кілометр. Мріяв про Олімпіаду іще зі шкільної парти. 

"До себе ти повинен бути завжди категоричним, максимально сконцентрованим, в мене дуже багато різних огріхів є над якими потрібно працювати, але якщо ти хочеш чого досягнути, потрібно мобілізувати всі зусилля і цілеспрямовано йти до цього", - говорить він.

Світовий рекорд з марафону - 2 години, одна хвилина і 39 секунд. Це означає - спортсмен має бігти зі швидкістю понад 20 кілометрів за годину. Це майже якби звичайна людина їхала на електросамокаті. Самі марафонці кажуть - секрет у тому, аби рівномірно розподілити сили на всю дистанцію. Навіть існує умовний критичний відрізок - під час якого енергія може різко зникнути.

До Олімпіади залишається менше двох місяців, тому нині тренування - іще більш інтенсивні. Фінальну підготовку до змагань обоє наших марафонців будуть проводити в горах, де, через брак кисню, бігати - іще важче. 

А тут вже не бігають, ходять. І запевняють, це - складніше.

Ходуни - саме так вони себе називають. Українська збірна в повному складі готується до майбутніх змагань, де стане відомо, хто з хлопців та дівчат поїде на Олімпіаду. Відпрацьовують і фізичну підготовку, і техніку, яка в цьому виді спорту - геть не проста.

За місяць тренувань спортсмени-ходуни пройдуть понад вісімсот кілометрів, це як відстань від Києва до Ужгорода.

Новини світу: чому марафон і спортивна ходьба можуть принести Україні олімпійські медалі

Новини світу: чому марафон і спортивна ходьба можуть принести Україні олімпійські медалі

На Олімпіаду може поїхати не більше 9-ти спортсменів. Саме стільки ліцензій виділяють на кожну на країну. І цього разу Україна розраховує всіх їх вибороти. Отже на Ігри в Токіо можуть відібратися 9-ть українських ходунів. Олімпійські дистанції - це 50 і 20 кілометрів. І тут, як і у марафоні, важлива не лише фізична, а й психологічна підготовка.

Щонайменше кілька медалей - саме на це розраховує олімпійська збірна України зі спортивної ходьби. Досі ми жодного разу не підіймались на олімпійський п'єдестал.