Свій кут: як можна отримати соціальне житло в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Свій кут: як можна отримати соціальне житло в Україні

ТСН.ua

Для європейських країн це - поширена практика.

Орендувати квартиру в держави  - для багатьох країн це поширена практика. Муніципалітети здають помешкання тим, хто не може платити ринкову вартість житла. Таким чином - рятують людей від вулиці й дають шанс на гідне життя. Виявляється, є соціальне житло і в Україні. Для кого - і чому ми про це не знаємо, - йшлося в сюжеті ТСН.19:30 14 травня. 

Соціальне житло в європейських країнах

Тим часом Німеччина на відміну від України свій житловий фонд під приватизацію не віддала. Половина німців не мають власної нерухомості - орендують. Для малозабезпечених  є окремий фонд соціального житла.

На соціальну квартиру можуть претендувати люди, дохід яких не дозволяє винаймати у приватному секторі. Віддаватимуть за житло не більше третини заробітків, решту – покриє держава.

Також у Німеччині насправді дуже суворо і ретельно перевіряють, хто має право на соціальну допомогу: «чистий» дохід має бути нижчим за 2000 євро.

Соціальні помешкання – це шанс для бідних перезапустити життя і злізти з шиї держави.

Фінляндія – пішла ще далі. Там безплатно роздають квартири безхатькам. Завдяки активній підтримці держави - майже 6000 бездомних мають квартири. Фіни порахували: такі інвестиції в суспільство окупаються.

Соціальне житло в Україні

Виявляється, що в Україні соціальне житло теж є: закон про житловий фонд соціального призначення існує ще з 2007 року. Передбачалося, що він мав забезпечити житлом усіх громадян, які потребують допомоги від держави.

А мав би бути експерт який відповідає за виконання закону. Але, як і по всій житловій політиці України – крайнього журналісти не знайшли. Мінсоцполітики відписало, що ці програми повна відповідальність органів місцевого самоврядування.

У Києві таке житло є для сиріт, щоб діти не опинилися на вулиці. Проживання безплатне, але треба дотримуватись правил. Максимальний термін проживання – півтора року. На черзі – 33 тисячі таких дітей.

А у будинок ветеранів, де плату за квартиру людям покриває субсидія. Тут можуть проживати пенсіонери та люди з інвалідністю. Раз на день є харчування.

Частина соціальних квартир узагалі пустують, адже люди не обізнані про те, що існує таке соціальне житло. В КМДА пояснюють, - є й такі, що свідомо не хочуть такого житла.

Читайте також: 

Спецпроєкт "Свій кут": хто може орендувати квартиру у держави

Спецпроєкт "Свій кут": хто може орендувати квартиру у держави

 

Наступна публікація