"Ворог біля воріт": що заважає Україні брати участь у морських операціях НАТО

Дата публікації
Перегляди
856
"Ворог біля воріт": що заважає Україні брати участь у морських операціях НАТО

Associated Press

За словами командувача ВМС, внаслідок окупації Криму Росією українські Військово-морські сили були майже зруйновані.

Командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа розповів, коли український флот буде брати участь у спільних операціях з країнами НАТО.

Про це він сказав в ексклюзивному коментарі ТСН.ua напередодні навчань, вчора, 8 травня.

Неїжпапа нагадав, що до 2014 року українські кораблі брали участь у таких операціях, у тому числі у Середземному морі та біля Африканського рогу (Сомалі — Ред.). Проте внаслідок окупації Криму Росією українські Військово-морські сили були майже зруйновані.

"Ми тільки відновлюємо наші спроможності. Але щоб бути повноцінним членом НАТО, потрібно вносити свою частку у безпекове середовище. Тому ВМС, як і інші види ЗСУ, готуються приймати участь у операціях Альянсу. Я дав вказівку щодо відпрацювання відповідних завдань для кораблів у цьому році на самооцінку за стандартами НАТО. У наступному році кораблі пройдуть оцінку і будуть готові до операцій НАТО у Середземному морі", — розповів командувач Військово-морських сил.

За його словами, реалізація цього проєкту є завданням для ВМС.

"Ми розуміємо, що "ворог біля наших воріт", але готуємо певні сили для участі в операціях Альянсу. Звичайно, для того, щоб брати участь у великих операціях, необхідно мати великі сили. Для цього і закладаються кораблі класу "Корвет", які спокійно будуть виконувати завдання не тільки у Чорному, але й у Середземному морі", — підсумував Неїжпапа.

Нагадаємо, що у ВМС пояснили важливість морських навчань України та США, які відбулися сьогодні, 9 травня, у Чорному морі.

Російські сторожові кораблі провокують американський фрегат біля Одеси

Російські сторожові кораблі провокують американський фрегат біля Одеси

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.