Як, коли і чим вакцинуватимуть від COVID працівників сфери освіти: інструкція

Як, коли і чим вакцинуватимуть від COVID працівників сфери освіти: інструкція

Фото: Associated Press

Масове щеплення працівників закладів освіти розпочнеться за тиждень.

Уже за тиждень, від 24 травня, в Україні розпочнеться масова добровільна вакцинація всіх працівників закладів освіти – дитсадків, шкіл, училищ, ВНЗ.

Що робити охочим вакцинуватися освітянам, 15 травня під час спілкування із журналістами розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Про це повідомляє журналіст ТСН.ua.

Якою вакциною щеплюватимуть освітян?

Уже наступного тижня, від 18 до 21 травня, щодня до України прибуватимуть партії вакцини Pfizer. Загалом – 473 тисячі доз. Розчинник прийде з останньою партією. Тому розвезення вакцин у регіони відбудеться від 24 травня.

Для охочих вакцинуватися освітян розподіляють із цієї партії 378 тисяч доз. Їх має вистачити для 180 тисяч працівників (потрібно вводити дві дози, друга – через 21 день). У МОЗ очікують, що охочих освітян буде більше, тому наступна партія доз вакцин буде такою ж.

Терміни проведення вакцинації

У регіони вакцини почнуть доставляти за тиждень, від 24 травня. Щеплення відбуватиметься в останній тиждень травня та в червні.

"Ми їх чому зараз хочемо вакцинувати? Тому що в них через місяць розпочнеться сезон відпусток і потім уже - вересень. Тому ми їх пріоритезуємо, провакцинуємо і підготуємося до осінньо-зимового періоду, коли в нас всі вчителі вакциновані для того, якщо будуть жорсткіші карантинні обмеження, розглядати школу по-іншому, не закривати, бо онлайн-освіта не замінить офлайн-освіти", - сказав Ляшко.

Головний державний санітарний лікар прогнозує, що в осінньо-зимовий період буде нова хвиля пандемії коронавірусної хвороби.

Хто із працівників закладів освіти має право на вакцинацію

У закладах освіти – дитсадках, школах, позашкільних закладах, училищах, ВНЗ – будуть вакцинувати всіх офіційно оформлених працівників, починаючи від вихователів, вчителів, викладачів і закінчуючи технічним персоналом та охороною.

Щеплення – добровільне. Вакцинацію проводять усім охочим працівникам закладів освіти, незалежно від того, чи є в них підписані декларації із сімейними лікарями.

Куди звертатися охочим вакцинуватися, як та де відбуватиметься щеплення?

Працівники закладів освіти повинні звернутися до керівника свого закладу.

"Працівник закладу освіти - без різниці чи вчитель, чи вихователь, чи прибиральник, чи охоронець, чи бухгалтер, чи економіст - якщо офіційно працевлаштований у закладі освіти, то потрібно прийти до свого керівника закладу і сказати, що є бажання вакцинуватися. Керівник закладу сам збирає (чи уповноважує людину) список тих, хто хоче вакцинуватися", - розповів Віктор Ляшко.

Далі дитсадки, школи, позашкільні заклади передають списки до органу управління освіти ОТГ, а вже звідти їх передають на департаменти освіти облдержадміністрацій, звідки вже координують із департаментом охорони здоров’я. Далі вже мобільна група, яка проводить вакцинацію, зв’язується із керівником закладу освіти, називає дату і час вакцинації, що відбудеться в цьому закладі освіти.

Щеплення відбуватиметься в закладі освіти, там мають підготувати кімнату, де проводитимуть вакцинацію, а також скласти графік щеплення працівників, щоб не виникало черг. У мобільної групи є ноутбуки - дані про вакцинованих будуть вносити в електронну базу охорони здоров’я.

Училища подають дані про охочих вакцинуватися напряму до департаментів освіти ОДА, а ВНЗ - до Міносвіти.

Що робити охочим вакцинуватися, якщо списки вже сформовані?

Якщо серед працівників закладів освіти з’являться охочі вакцинуватися, але списки вже подані, їх можна відкорегувати до приїзду мобільної бригади. Потрібно повідомити керівнику закладу освіти, а той уже передасть інформацію координатору мобільної бригади, яка й візьме більше доз для щеплення.

"Якщо це відбулося після того, як провакцинували - 100 осіб провакцинували, інші 100 осіб побачили, що роги не ростуть, не чіпують, не світяться ночами тощо, висловлюють бажання провакцинуватися, то ці люди потрапляють в інший алгоритм вакцинації. Якщо таких осіб буде понад 50-80, щоб мобільна бригада виїжджала, то їх поставлять в чергу, знову приїдуть і вакцинують. Якщо додатково з’являться три-чотири працівники, то координатор скаже, куди підвезти цих охочих на вакцинацію", - пояснив Віктор Ляшко.

Скільки освітян уже провакцинували?

В Україні вже провели щеплення від COVID 60 тис. 163 працівникам закладів освіти. Дві третини з них – це люди, які підпадають під перші хвилі вакцинації (переважно через вік). Також було щеплено вакциною CoronaVac 21 тис. 922 освітян, які братимуть участь у ЗНО.

Нагадаємо, задля охоплення більшої кількості щеплених українців МОЗ паралельно з мобільними бригадами і пунктами щеплень запускає вакцинальні центри, які діятимуть на вихідних

Коронавірус в Україні: вихідними не збавлятимуть темпів вакцинації

Коронавірус в Україні: вихідними не збавлятимуть темпів вакцинації

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4012
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація