Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Організатори YUNA розвіяли дев'ять найпоширеніших міфів про премію

Стало відомо, як музиканти потрапляють у номінацію.

Незадовго до 9-ої церемонії Національної музичної премії YUNA, яка відбудеться вже 24 березня, організатори вирішили прокоментувати найпоширеніші міфи та плітки, які виникають навколо нагороди.

Так, стало відомо, як музиканти потрапляють у номінацію, як відбувається голосування за номінантів, як формується склад журі та чому неможливо купити перемогу в премії або фальсифікувати результати голосування.

Міф 1. Музиканти потрапляють до номінацій тому, що вони популярні

Претендувати на премію можуть виконавці, що випустили новий матеріал у період з 1 листопада минулого року до 31 жовтня поточного. Змагатися в номінації “Найкращий виконавець”, “Найкраща виконавиця”, “Найкращий поп-гурт” та “Найкращий рок-гурт” можливо лише за умови ротації треку на FM-радіо, а в номінації “Інший формат” навпаки – не маючи ротацій на радіо та музичних телеканалах та при цьому випустивши альбом чи ЕР протягом звітного року. Щодо категорії “Найкраща пісня до фільму”, за увагу береться дата прем’єри стрічки, а не пісні.

Міф 2. У голосуванні YUNA може брати участь будь-хто

Премія YUNA – суто експертна нагорода. На всіх етапах відбору переможців право голосу мають лише члени журі. Склад експертів кожного року змінюється та вдосконалюється. На сьогодні це 81 представник української музичної індустрії з досвідом не менше п’яти років у музичній сфері.

Міф 3. Невідомо, хто входить до складу журі YUNA

На офіційному сайті премії є розділ, присвячений журі премії. В ньому є професійне досьє на кожного з чинних експертів.

Премія YUNA
facebook.com/YUNA.MUSICAWARDS

Міф 4. Члени журі YUNA некомпетентні

Компетентність кожного з членів журі, що вирішують долю нагород YUNA, підкреслює ефективна діяльність проєктів, у яких вони працюють.

Міф 5. Організатори премії фальсифікують результати голосування журі

YUNA – єдина в Україні музична премія, яка має гаранта чесності. Ця роль належить Deloitte Ukraine – українському представництву британської компанії, яка має 175-річний досвід на ринку консалтингу та аудиту. Deloitte – багаторічний партнер найпрестижнішої у світі музичної нагороди Grammy. 

Міф 6. "На манеже одни и те же"

За вісім років нагороди YUNA отримували різні артисти, композитори, поети, кліпмейкери та менеджери виконавців – загалом 51. При цьому за період 2012-2019 роки було вручено 93 статуетки. В історії YUNA – 21 переможець, який має більше, ніж одну нагороду. Всі інші мають в активі лише по одній статуетці.

Статуетка YUNA
facebook.com/YUNA.MUSICAWARDS

Міф 7. YUNA – премія для "попси"

YUNA відзначає артистів різних жанрів і прошарків українського музичного процесу. Кожний популярний стиль має певні канони, які не завжди зрозумілі пересічному слухачеві. Важливою місією премії є підтримка перспективних артистів. The HARDKISS, ONUKA, MONATIK, KAZKA та багато інших отримали свої перші нагороди YUNA тоді, коли співали у клубах, а не на великих площадках. А з 2019 року премія має номінацію “Інший формат”, до якої потрапляють найкращі виконавці, що не мають ротацій на FM-радіо та музичних телеканалах. Саме тому премія їх підтримує.

Міф 8. Премію YUNA можна купити у генпродюсера Павла Шилька

Павло Шилько, як і будь-хто з оргкомітету YUNA, не має доступу до конвертів з іменами переможців премії. Це виключне право компанії Deloitte Ukraine. 

Міф 9. Співачка KAMALIYA кожного року виграє премію. Вона ж вирішує, хто переможе

Камалія YUNA-2019
facebook.com/YUNA.MUSICAWARDS

KAMALIYA – почесний гість церемоній YUNA, співачка, яка кожного року готує яскравий ексклюзивний номер. Жодного разу за історію премії вона не була ані номінована, ані нагороджена. І, звичайно, не могла впливати на результат голосування.

Виступи співачки – це прояв вдячності оргкомітету за велику підтримку, яку проєкт отримує від її чоловіка, співзасновника премії бізнесмена Мохаммада Захура.

Нагадаємо, нещодавно організатори премії YUNA оголосили переможців спецпроєкту "20 знакових пісень за 20 років". Так, до списку переможців потрапили пісні Скрябіна, Ірини Білик, гурту The Hardkiss, Святослава Вакарчука, Тіни Кароль та багатьох інших .

Залиште свій коментар

Вибір редакції