Чотири країни відмовилися прийняти лайнер Westerdam через підозру на китайський коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Судно у морі майже два тижні.

Круїзний лайнер Westerdam, який 1 лютого вийшов у море з Гонконгу, через підозру на смертельний коронавірус відмовилися прийняти чотири країни.

Про це із посиланням на міністра охорони здоров’я Таїланду Анутіна Чарнвееракула повідомляє Bangkok Post.

На борту судна перебувають 2257 пасажирів і членів екіпажу. Вийшовши у плавання 1 лютого, лайнер протягом двох тижнів мав відвідати кілька портів Тайваню і Японії. Завершитися плавання мало б у порту Йокогама 15 лютого.

Першою відмовилася приймати Westerdam Японія, потім острів Гуам і філіппінська Маніла. Четвертою країною став Таїланд. Разом з тим, країна готова допомогти судну з їжею та водою. Своэю чергою, оператор судна Holland America Line заявив, що воно не на карантині. Крім того, немає підстав підозрювати, що у когось на борту є коронавірус.

Як повідомлялося, від 4 лютого Міністерство охорони здоров’я Японії поставило судно на карантин через випадок зараження коронавірусом з Уханя. До цього, 25 січня, пасажиру діагностовано 2019-nCoV після висадки у Гонконзі. На борту перебває 25 українців. Усі вони виявились членами екіпажу. Два громадяни України інфіковані. 

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 117 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції