АМКУ покарає мережі АЗС за завищені ціни на пальне

Рішення Антимонопольний комітет має ухвалити в середині жовтня.

У середині жовтня Антимонопольний комітет ухвалить рішення щодо заходів покарання українських мереж АЗС, які постійно підвищують ціни на пальне та щодо можливої змови. В АМКУ після перевірок зробили попередній висновок – ціни завищували необ'єктивно.

Про це повідомила державний уповноважений Антимонопольного комітету Світлана Панаіотіді, пише УНІАН.

У справі, зокрема, фігурують мережі АЗС "Золотий екватор", "Вог рітейл", "Окко нафтопродукти", "Альянс Холдинг", "Сокар Петролеум", "Паралель-М ЛТД", "АМІК Україна".

"Сподіваюся, що в жовтні винесемо (рішення). Орієнтуємося поки на 18 жовтня (дата слухань з цього питання). Попередні висновки АМКУ: з січня 2013 року по січень 2016 року включно відповідачі (мережі АЗС) одночасно або майже одночасно змінювали роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 шляхом зазначення цін на однаковому рівні на інформаційних табло АЗС. Проведений комітетом аналіз ситуації на ринку показав відсутність об'єктивних причин для таких дій", – зазначила Панаіотіді.

Вона також зазначила, що від 20% до 80% загального обсягу нафтопродуктів реалізовувалося мережами за цінами, які були нижчі від указаних на інформаційних табло – відповідно з програмами лояльності, акціями в цих компаніях. Тож такі факти не дозволяють споживачам попередньо дізнатися та прогнозувати кінцеву роздрібну ціну на паливо.

"Такі дії призводять до усунення цінової конкуренції між ними (мережами АЗС), спонукає інших учасників ринку до встановлення своїх роздрібних цін на необґрунтованому рівні і, як наслідок, до зниження ступеня конкуренції на ринку в цілому. Такі дії містять ознаки порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів", – повідомила Панаіотіді.

Якщо в діях мереж АЗС доведуть монопольну змову, то їх зобов'яжуть сплатити штраф у розмірі 10% доходу, змусять припинити порушення та встановити роздрібні ціни на світлі нафтопродукти на економічно обґрунтованому рівні.

Зазначимо, що від весни цього року бензин А-95 на АЗС здорожчав на дві гривні, дизпальне – на гривню, газ для авто – взагалі на 5 грн.

Ціни на пальне на українських АЗС, у гривнях за літр

Пальне

14 квітня

31 травня

30 червня

8 вересня

22 вересня

26 вересня

Бензин А-95

20,48

22,40

22,37

22,39

22,43

22,44

Дизпальне

17,50

18,49

18,49

18,49

18,49

18,49

Газ

8,10

8,12

8,02

11,50

13,00

13,00

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: