Без популістичних заяв: як Японія допомагає Україні

Дата публікації
Перегляди
1512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Без популістичних заяв: як Японія допомагає Україні

Бортницька станція аерації / Фото: wikimapia.org

В цілому інвестиційних проєктів 12, частина вже закрита.

Японія не позиціонує себе азійською країною. Насамперед це країна "сімки" – групи демократичних держав. Вони на цьому наполегливо акцентують.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua заявив посол України в Японії Сергій Корсунський.

"Знаєте, мені подобається роль Японії в цьому контексті. Після мого призначення ще в квітні, я дуже уважно стежив за тим, як Японія реалізує свої кроки. Вони не роблять із себе ментора, нав’язуючи щось. Водночас вони дотримуються чітких принципів", - зазначив він.

Водночас, за словами дипломата, Японія дуже серйозно допомагає Україні, підкресливши, що окрім аеропорту "Бориспіль", який було побудовано за японські ресурси, сьогодні можна говорити про проєкти, вартість яких значно перевищує мільярд доларів.

"Бортницька станція аерації – давно наболілий проєкт. Сьогодні була зустріч з Агенством розвитку, яке фінансує цю роботу. Ми детально проговорили це. Тендер на початок робіт через COVID-19 треба буде, на жаль, відкласти. Але ми вже виходимо на те, що зовсім скоро будуть визначені виконавці й почнуться роботи. А це, між іншим, мільярд доларів дуже пільгового кредиту", - проінформував Корсунський.

Так, за його словами, у Миколаєві проєкт мосту через Південний Буг вже розроблений. Наразі очікується його затвердження урядом України і перехід до стадії виділення коштів. Це теж щонайменше півмільярда доларів.

"Також ми говоримо про продовження проєкту Фукусіма-Чорнобиль і цілу низку інших. В цілому їх 12, частина вже закрита. Геокадастр в Україні створюється з японською допомогою. Сміттєпереробний завод у Києві… Вони вивчали це питання. Навіть сьогодні я попросив їх вже перейти до стадії проєктування. Тобто, замість того, щоб робити популістичні заяви, вони беруть і роблять. І це речі, які для нас з вами дуже корисні", - підкреслив дипломат. 

Щодо сміттєпереробних заводів, за словами Корсунського, японська сторона вивчала три міста: Київ, Харків і Дніпро.

"Але, наскільки я зрозумів, їхній висновок такий, що треба почати з Києва і подивитися, як це піде. Але я поставив своїм колегам завдання, щоб вони більш глибоко увійшли в ці проєкти, розуміючи, що в Україні з цим просто біда, і це треба теж виправляти", - резюмував він.

Нагадаємо, що 2 вересня, Верховна Рада ратифікувала договір з Японією про надання кредиту в 901 мільйон доларів для модернізації Бортницької станції аерації. 

Повне інтерв'ю посла України в Японії Сергія Корсунського читайте на ТСН.ua. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація