Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ціна нафти марки Brent може впасти до $5 за барель - Bloomberg

Експерти прогнозують погіршення ситуації на світовому нафтовому ринку.

Ціна бареля нафти марки Brent може впасти до п'яти доларів. Про це свідчать результати опитування трейдерів і представників ряду найбільших світових нафтокомпаній, проведеного агентством Bloomberg.

Вісімнадцять з 20 опитаних фінансових аналітиків вважають, що вартість Brent опуститься до $20 за барель і може піти ще нижче. А ціна іншої марки нафти - West Texas Intermediate, за їхніми оцінками, може бути ще нижчою - $15-17 за барель.

Але найбільш песимістичний прогноз дали експерти інвестбанку Citigroup. Вони вважають, що ціна Brent може опуститися до $5 вже до кінця цього року.

Сильно вдарило по нафтовому ринку те, що ОПЕК і Росія не змогли домовитися про чергове скорочення видобутку у відповідь на зниження попиту і почали війну за частку ринку, що посилило цей спад. Вагомий внесок у обвал ринків внесла і пандемія коронавіруса COVID-19.

Різкий обвал цін на нафту створив серйозні ризики для економіки багатьох країн, насамперед для Росії, в якій бюджет на 2020 рік передбачає ціну на марки Urals на рівні $42,4 за барель. Також вагома частка нафтових доходів містяться в бюджеті ряду інших країн по всьому світу, включно з країнами Латинської Америки і Близького Сходу.

Плейлист 7 відео Обвал глобального рынка

В "черный" понедельник, 9 марта, после падения на треть мировых цен на нефть обвалились акции, индексы и национальные валюты. Читайте подробнее о причинах и последствиях обвала на глобальном рынке.

Обвал глобального рынка

Залиште свій коментар

Вибір редакції