Дешева нафта обвалила фондові ринки по всьому світові

Фондовий ринок Китаю впав до показників 13-місячної давнини.

Сьогодні, 26 січня, на торгах на світовому ринку вартість нафти знову опустилася нижче 30 доларів США за барель. Європейська Brent нині коштує 29,86, а американська WTI – 29,66. Падіння цін на "чорне золото" через його надлишок на ринку одразу ж спровокувало падіння фондових ринків по всьому світу.

У Китаї індекси фондового ринку впали на 6-7%, опустившись до показників 13-місячної давнини. Індекси окремих промислових китайських корпорацій втратили 3-8%.

Таке стрімке падіння показників у Китаї екперти пояснюють не лише дешевою нафтою, а й загальними проблемами в економіці цієї країни, а також постійним відтоком капіталу. За 2015-й інвестори вивели з Китаю один трильйон доларів капіталу, що всемеро більше за показник 2014-го. Такі дані наводить Bloomberg.

Один із найуспішніших трейдерів на китайському фондовому ринку Хуан Веймин прогнозує, що в першому півріччі 2016 року ключовий індекс Shanghai Composite впаде ще на 15% - через девальвацію юаня, уповільнення темпів зростання економіки і все той же відтік капіталу. Про це пише РБК.

Слідом за азійським фондовим ринком почали падати показники і в Європі. Під час перших годин роботи торгів індекси німецький DAX 30 та британський FTSE 100 впали на 1,4%, французький CAC 40 - на 1,7%. Такі дані наводить "Прайм".

Тим часом дешева нафта завдала чергового валютного удару по російському рублю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: