Долар і євро стрімко здорожчали. В окремих обмінниках валюту вже розкупили

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У курсах НБУ долар вже наближається до 25 гривень.

Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на четвер, 3 жовтня.

Долар США здорожчав на 30 копійок і становить 24,85 грн.

Євро додав 81 копійку й коштує 26,34 грн.

Ще на початку цього тижня у курсах НБУ долар коштував 24,08 грн, а євро - 26,33 грн. Тобто за кілька днів здорожчання склало майже одну гривню. Експерти, серед інших причин, називають політичні - пов'язані із можливим запровадженням "формули Штайнмаєра" на Донбасі. Відповідно паніка й "повела" людей до обмінників та банків. До речі, в деяких із них купити валюту у середу, 2 жовтня, не могли через її відсутність у касах. Зокрема, ТСН.ua повідомили, що валюту не можна було купити у відділеннях "ПриватБанку" та "Ощадбанку" в районі вулиці Щусєва в мікрорайоні Сирець у Києві.

"У деяких обмінниках курс уже по 26,5 гривні і люди гребуть", - повідомив ТСН.ua киянин.

доларів немає в обмінниках
Ігор Левенок / Facebook

У НБУ переконані, що "зміцнення обмінного курсу (що тривало останні чотири місяці) сприятиме уповільненню інфляції в найближчі місяці. Укріплення гривні було зумовлено фундаментальними ринковими чинниками, такими як: сприятлива цінова кон'юнктура на глобальних товарних ринках, високий врожай зернових, подальше зростання експорту IТ-послуг, зростання довіри інвесторів до української економіки, спрощення їхнього доступу до ринку внутрішніх державних цінних паперів".

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

У травні Кабмін спрогнозував, що 2020 року курс долара становитиме 28,2 грн. Такий показник заклали і в проєкті держбюджету на наступний рік. Проте новий уряд пообіцяв найближчим часом переглянути прогнози й внести зміни до проєкту.

Відео Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

Сьогодні в обмінниках один зелений купували лише за 24 гривні і 15 копійок. І це найвищий курс гривні за останні чотири роки. Імпортери радіють, експортери в паніці. Що буде далі із гривнею, не беруться прогнозувати ні експерти фінансисти, ні банкіри з Національного банку. Купувати чи продавати долар - дивіться в сюжеті.  

Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції