Долар і євро трохи здорожчали. Курси НБУ на 1 жовтня

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Долар коштує трохи більше 24 гривень.

Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на вівторок, 1 жовтня.

Долар США здорожчав на 11 копійок і становить 24,19 грн.

Євро додав 1 копійку й коштує 26,34 грн.

У НБУ переконані, що "зміцнення обмінного курсу сприятиме уповільненню інфляції в найближчі місяці. Укріплення гривні було зумовлено фундаментальними ринковими чинниками, такими як: сприятлива цінова кон'юнктура на глобальних товарних ринках, високий врожай зернових, подальше зростання експорту IТ-послуг, зростання довіри інвесторів до української економіки, спрощення їхнього доступу до ринку внутрішніх державних цінних паперів".

Нагадаємо, гривню тривалий час зміцнювали, зокрема, інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти). В коментарі ТСН.ua глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року іноземці можуть вкласти в ОВДП ще $2-3 млрд, і у цьому випадку гривня продовжить своє зміцнення. 

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

У травні Кабмін спрогнозував, що 2020 року курс долара становитиме 28,2 грн. Такий показник заклали і в проєкті держбюджету на наступний рік. Проте новий уряд пообіцяв найближчим часом переглянути прогнози й внести зміни до проєкту.

Відео Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

Сьогодні в обмінниках один зелений купували лише за 24 гривні і 15 копійок. І це найвищий курс гривні за останні чотири роки. Імпортери радіють, експортери в паніці. Що буде далі із гривнею, не беруться прогнозувати ні експерти фінансисти, ні банкіри з Національного банку. Купувати чи продавати долар - дивіться в сюжеті.  

Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції