Експерти назвали основні проблеми української економіки та шляхи їхнього вирішення

Ситуація на валютному ринку України зміниться, якщо вирішиться хоча б одна із названих ними проблем.

Новий рік в Україні не обійшовся без чергових фінансових сюрпризів. З початку року курс гривні знизився на 10% - до 25 грн/1$. Про це пише видання Корреспондент.

Вже 26 січня на ринку валюти за долар просили 26,7 грн. При цьому, як стверджують кияни, американська валюта зникла практично з усіх обмінників. 

Відсутність валюти в банках і офіційних обмінних пунктах експерти пояснюють тим, що під час зростання курсу долара, вся вона йде на чорний ринок. Коли ситуація стабілізується, валюту знову можна знайти в офіційних пунктах.

Щоправда, як зазначають фахівці, валюту в основному купляють банки й імпортери, а звичайні люди, хто бажав, вже давно купили. Зараз немає такого ажіотажу, як рік тому. Зокрема через те, що тоді, хто купив долар по 35-40 грн, дуже обпеклися, коли його вартість впала до 21 грн.

Експерти називають одразу кілька причин, які призвели до обезцінення національної валюти. По-перше, загальмували темпи світового економічного розвитку в цілому. Внаслідок цього суттєво зменшився попит на товарні групи, на яких спеціалізується Україна: зерно, метал, хімія.

По-друге, іноземні банки, які працюють в Україні, всі свої збереження конвертують в тверду валюту, створюючи таким чином додатковий попит на неї.

Третьою причиною є невизначеність питання співробітництва з МВФ. Порошенко зробив спробу домовитися з директором фонду особисто, після чого повідомив, що обидві сторони дійшли висновку, що місії необхідно приїхати до України. При цьому президент України запевнив, що, відповідно до домовленості з МВФ, $ 1,7 млрд, обіцяних фондом, вже скоро надійдуть у золотовалютні резерви України. Щоправда, директор МВФ Крістін Лагард поки що ніяк ці слова не підтвердила.

Окрім нових валютних зобов'язань, не варто забувати й про нові борги України. Передусім йдеться про 100-мільярдний борг приватного сектора по зовнішніх кредитах 2006-2008 років та борг РФ у понад $ 3 млрд. 

За словами експертів, ситуація на валютному ринку України зміниться, якщо вирішиться одна або кілька вищезгаданих проблем: відновиться співробітництво з МВФ, вирішиться питання російського боргу, уряд почне проводити структурні реформи. Крім того, позитивним моментом стало б і вирішення ситуації на Донбасі, адже мало хто бажає давати гроші країні, де йде війна.

Фахівці прогнозують нестабільність курсу найближчі два-три місяці, а також не виключають можливість того, що курс може перетнути позначку 30 грн/$. 

Як повідомлялося раніше, міністр фінансів України Наталя Яресько спрогнозувала курс валюти на кінець 2016 року. За її словами, обмінний курс буде 24,4 грн за долар. 

Глава Нацбанку України Валерія Гонтарева вважає, що курс 24 гривні 10 копійок за долар є реальним на 2016 рік. Щоправда, за її словами, є ризики, які від НБУ не залежать. 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: