Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава ВТБ пропонує Росії відмовитися від долара під час міжнародних розрахунків і вже має план

Для повної відмови від американської валюти РФ знадобиться два десятиліття.

Керівник російського державного банку ВТБ Андрій Костін пропонує, аби Росія повністю відмовилася від доларів США під час міжнародних розрахунків - щоб прискорити план "дедоларизації".

Про це Костін сказав під час Східного економічного форуму, пише rtvi.com.

Для повної відмови від долара знадобиться "років двадцять", зазначив глава ВТБ, але "якщо ми не почнемо, то ми ніколи до цього не прийдемо, тому треба (починати) зараз, і ми такі роботи вже проводимо".

План щодо відмови від американської валюти вже намічений, уточнив Костін. І в ньому як мінімум чотири пункти. Влада пропонує для початку здійснювати міжнародні операції з експорту та імпорту в інших валютах (це може бути євро, юань або рубль). Нині 70% торгових угод, наприклад, з Китаєм, відбувається в доларах.

Глава ВТБ також переконаний, що потрібно перевести до Росії всі великі вітчизняні підприємства, які нині зареєстровані за кордоном, а також "ліцензувати усіх учасників фондового ринку", щоб вони діяли за однаковими правилами. За яким принципом і кому видаватимуть ліцензії, Костін не уточнив.

Банкір запевняє, що США використовують "долар як зброю. Це чисто захід політичного тиску фактично на політику тієї чи іншої країни, тим більше, звичайно, буде бажання піти від долара".

Костін навів приклад Туреччини, яка нині відмовляється від розрахунків у доларах.

Глава ВТБ також заявив, що найближчим часом можливе зростання курсу рубля, але для більш точного прогнозу "треба дочекатися листопада", щоб оцінити наслідки санкцій.

Нагадаємо, днями міністр економічного розвитку Росії Максим Орєшкін передбачив падіння курсу долара і порадив росіянам продавати валюту. Хоча в офіційних курсах Центробанку РФ відбувається з точністю до навпаки – долар дорожчає, а рубль падає.

Залиште свій коментар

Вибір редакції