Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова НБУ назвав умови для зміцнення гривні

За високої інфляції монетарна політика регулятора залишатиметься жорсткою.

Задля зміцнення гривні на валютному ринку та поліпшення стану платіжного балансу України в середньостроковій перспективі потрібне реальне збільшення внутрішнього виробництва, а також експорту товарів і послуг.

Про це сказав голова Нацбанку Яків Смолій, пише УНІАН.

"Якщо ми говоримо про середньострокову перспективу, то поліпшувати стан платіжного балансу необхідно не маніпуляціями з цифрами за допомогою курсу гривні, а реальним збільшенням внутрішнього виробництва і експорту", - сказав Смолій.

Для перетворень в економіці важливі структурні реформи, зокрема для залучення довгострокового капіталу в Україну, а однією з ключових в цьому напрямку є судова реформа, вважає голова НБУ.

"Підвищення соціальних стандартів - це, звичайно, добре, але жити насправді успішно і благополучно можна тільки за рахунок реальних доходів, які створює економіка", - зазначив Смолій.

За високої інфляції монетарна політика Нацбанку залишатиметься жорсткою, хоча це і заважає пожвавленню економічного зростання.

"Якщо ми хочемо, щоб хтось купив обладнання, створив виробництво, реалізував інфраструктурний проект, то маємо взяти під контроль інфляцію, інакше жоден довгостроковий, стратегічний інвестор сюди не прийде", - пояснив Смолій.

Нагадаємо, гривня за офіційним обмінним курсом у травні зміцнилася до долара на 0,5%, у січні-травні - на 0,7%.

Державний бюджет України на 2018 рік передбачає середньорічний курс гривні близько 29,3 грн/долар і курс на кінець року - близько 30,1 грн/долар.

Згідно з даними опитування НБУ в першому кварталі 2018 року, більшість представників українського бізнесу прогнозують обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців у межах 28-31 грн/долар.

Історичний мінімум курсу української гривні до долара США було зафіксовано у лютому 2015 року, він становив 30,01 грн/долар.

Національний банк у травні ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 17% річних, як і місяцем раніше.

Інфляція в Україні у травні 2018 року сповільнилася до 11,7% у річному вимірі після 13,1% в аналогічному вимірі місяцем раніше.

Залиште свій коментар

Вибір редакції