Грузія пустила Росію до СОТ

Грузія пустила Росію до СОТ

Грузія пустила Росію до СОТ / Фото: Обозреватель

Грузія погодилась на приєднання Росії до Світової організації торгівлі.

Росія і Грузія підписали угоду про приєднання Росії до Світової організації торгівлі, повідомив посол Грузії у Швейцарії.

До 11 листопада має бути прийнято рішення робочої групи щодо приєднання РФ до СОТ і якщо воно буде позитивним, то буде винесено на міністерську зустріч країн-членів СОТ, яка відбудеться 15 грудня.

Таким чином, процес вступу РФ до СОТ повинен завершитися саме на цій зустрічі — його залишається тільки ратифікувати.

Раніше у листопаді поточного року Міністерство закордонних справ Грузії повідомило, що Москва і Тбілісі погодили питання митного контролю на кордонах Південної Осетії та Абхазії і 9 листопада 2011р у Женеві підпишуть угоду, яка остаточно відкриє Росії двері до СОТ.

Американські ЗМІ раніше повідомляли, що вмовити Грузію вдалося після візиту до цієї країни представників Єврокомісії. На перемовинах з Саакашвілі вони пригрозили проігнорувати позицію Тбілісі і прийняти Росію до СОТ простою більшістю, що теоретично можливо за правилами організації. Це означало би політичну поразку Грузії.

Росія веде перемовини про членство у СОТ з 1993 р, залишаючись найбільшою у світі економікою за межами організації. США і Євросоюз неодноразово заявляли, що Росія буде прийнята до СОТ до кінця 2011р, проте переговори Росії і Грузії до останнього цьому перешкоджали.

Нагадаємо, нещодавно Київ пригрозив відкликати дану ним в 2008 році згоду на вступ Росії до Світової організації торгівлі (СОТ), якщо ціни на поставки російського газу в Україну не будуть істотно знижені.

Читайте також:

Україна може заблокувати вступ Росії до СОТ

Росію можуть прийняти до СОТ в обхід Грузії

Росія знову питиме грузинське вино та "Боржомі"

Американці не пускають Росію до СОТ

Повʼязані теми:

Наступна публікація