Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Китай погодився подовжити кредитування "Нафтогазу України"

Українська компанія може позичати до 3,65 мільярда доларів.

Державний банк розвитку Китайської Народної Республіки подовжив ще на рік програму кредитування "Нафтогазу України" на загальну суму 3,65 млрд доларів.

Співпраця розпочалася ще чотири роки тому, 25 грудня 2012-го. Тепер дію кредитної угоди подовжили до 25 грудня 2017-го.

"Подовження терміну доступності кредиту дозволить Україні не втратити можливість користування "довгими" та конкурентними за ціною коштами для модернізації енергетичної галузі та має бути достатнім для узгодження єдиної позиції щодо використання цих коштів між усіма українськими відомствами", – ідеться в повідомленні української компанії.

Нагадаємо, "Нафтогаз" планує спрямувати кредитні кошти від Китаю на чотири інвестиційні проекти: модернізація систем індивідуального опалення в приватних будинках малозабезпечених споживачів; два проекти з будівництва теплоелектростанцій у Києві та Львівській області; закупівля бурового та допоміжного обладнання для збільшення видобутку газу ПАТ "Укргазвидобування".

"Нафтогаз" очікував на отримання попереднього погодження проектів від китайської сторони в ході засідання підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва між Україною та КНР минулого тижня. Втім, враховуючи зміну позиції Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке відкликало свій лист-погодження проектів "Нафтогазу", на рівні українських міністерств не було вироблено узгодженої позиції, і питання погодження проектів було виключене з порядку денного засідання", – зазначили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, Україна вже рік не може отримати кредит від Міжнародного валютного фонду. Міністр фінансів Олександр Данилюк нарікає, що "без МВФ ми не зможемо отримати 1 млрд доларів кредитних гарантій від США, 1,2 млрд євро макрофінансової підтримки від ЄС, і кредити на купівлю газу від європейських партнерів". Тобто заблоковані майже всі великі кредити.

Залиште свій коментар

Вибір редакції