Луценко звернувся до Гройсмана щодо Балчуна: просить не подовжувати контракт

ГПУ розслідує кілька справ проти "Укрзалізниці".

Генпрокурор Юрій Луценко просить прем'єр-міністра Володимира Гройсмана не подовжувати контракт із очільником "Укрзалізниці" Войцехом Балчуном.

Про це йдеться у зверненні від 2 серпня, повідомляє видання "Українська правда".

Згідно з документом,  прокуратура та інші органи наразі розслідують близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами "Укрзалізниці".

Зокрема, ГПУ розслідує привласнення службовцями УЗ у 2015-2017 роках державних коштів у сумі понад 150 млн грн шляхом укладання договорів на придбання товарів за завищеними цінами та фіктивних договорів.

У зверненні йдеться про кримінальне провадження за фактом зловживання повноваженнями заступником начальника Департаменту локомотивного господарства УЗ, який своїми діями завдав збитку державі у сумі 12,8 млн грн.

Згідно з документом, наприкінці 2016 року прокуратура у Дніпропетровській області направила до суду обвинувальний акт стосовно службових осіб УЗ, які заволоділи державними коштами на суму понад 1,3 млн грн.

Загалом згадуються ще кілька справ, де в різний спосіб фігурують чиновники "Укрзалізниці".

Також вказується, що УЗ програє майже усі суди комерційним структурам (з початку року відшкодування склали 22 млн грн).

"Вважаю, що така ситуація на залізничному транспорті зумовлена насамперед неналежним виконанням правлінням ПАТ "Укрзалізниця" покладених обов'язків", - вважає очільник ГПУ.

"З огляду на викладене вважаю недоцільним продовження контракту з Войцехом Балчуном", - сказано у зверненні.

ВідеоКонфлікт Омеляна та Балчуна: Міністр інфраструктури передав до НАБУ документи щодо корупції в "Укрзалізниці"

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що показник чистого збитку "Укрзалізниці" за 1 півріччя 2017 року становить 4,93 млрд грн, що гірше ніж у аналогічному періоді 2016 року на 1,14 млрд грн. Хоча раніше Балчун звітував, що протягом перших п'яти місяців 2017 року "Укрзалізниця" отримала 100 млн грн чистого прибутку, а фінансовий результат порівняно з попереднім роком покращився на 1 млрд грн.

Залиште свій коментар