МВФ вирішить долю українського кредиту до кінця тижня

МВФ вирішить долю українського кредиту до кінця тижня

МВФ вирішить долю українського кредиту до кінця тижня / Фото: AFP

Рада директорів МВФ вирішить у п'ятницю, чи варто виділяти Україні черговий транш.

Українське питання винесено на порядок денний засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) у п'ятницю, 11 листопада.

Згідно з повідомленням МВФ, директори фонду дадуть оцінку ефективності програми stand by, відкритої для України в період гострої фази кризи восени 2008 року.

Як відомо, місія Міжнародного валютного фонду, яка працювала в Україні з 25 жовтня до 3 листопада, вирішила зробити перерву в переговорах з українською владою.

Головною причиною, через яку фонд не виділив Україні черговий транш, як і раніше, залишається невиконана вимога підвищити тарифи на газ для населення. Пізніше МВФ висунув ще декілька вимог: збільшення резервного фонду держбюджету і коригування проекту бюджету на 2012 рік.

Пізніше, прем'єр-міністр Микола Азаров назвав позитивом згортання співпраці України з МВФ, оскільки таким чином країна не нарощує борги.

Нагадаємо, програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Одним з пунктів угоди, що залишилося виконати Україні для отримання чергового траншу, залишилося підвищення тарифів на газ для населення.

Читайте також:

Азаров радий, що МВФ не дав Україні грошей

МВФ висунув Україні нові вимоги

МВФ вирішив зробити перерву в переговорах з Україною

МВФ повернеться, коли Україна домовиться з Росією щодо газу

Місія МВФ достроково залишила Україну

Повʼязані теми:

Наступна публікація