Нацбанк констатує стабілізацію гривні на валютному ринку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вересневий курс долара в Україні залишився майже на рівні серпня.

Національний банк України констатує стабілізацію гривні у вересні.

"Упродовж вересня ситуація на валютному ринку загалом стабілізувалася. Це стало результатом зниження ажіотажного попиту на валюту як на міжбанківському, так і на готівковому ринку. На останньому відновилося переважання пропозиції готівкової іноземної валюти з боку населення над попитом на неї", - ідеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ.

Для підтримки стабільності гривні регулятор виходив на валютний ринок – продавав та скуповував валюту. У вересні сальдо операцій НБУ з іноземною валютою набуло додатних значень (близько 53 млн доларів), перевищивши 0,6 млрд доларів від початку року.

"У результаті за підсумками вересня офіційний обмінний курс гривні до долара США та євро залишився практично на рівні попереднього місяця. Номінальний ефективний обмінний курс гривні у липні-серпні знецінився, незважаючи на послаблення інших валют країн-основних торговельних партнерів України до долара США. Це на тлі нижчої в місячному вимірі інфляції в Україні порівняно з країнами-основними торговельними партнерами зумовило послаблення реального ефективного обмінного курсу гривні в серпні (на 1,7% м/м). Водночас реальний ефективний обмінний курс залишався сильнішим, ніж рік тому (на 4,2%)", - уточнили в НБУ.

Нагадаємо, станом на сьогодні, 1 жовтня, офіційний курс долара США становить 28,26 грн, євро - 32,72 грн.

У держбюджеті-2018 заклали курс 29,3 грн за долар, а торік - 27,2 грн.

За прогнозами Кабміну, наприкінці 2019 року курс долара в Україні становитиме 29,4 гривні. Попередній урядовий прогноз (основний сценарій розвитку економіки) щодо вартості долара був таким: 2019 рік - 28,2 грн, 2020 рік - 29,7 грн, 2021 рік - 30,4 грн.

Згідно з даними опитування НБУ в другому кварталі 2018-го, більшість представників українського бізнесу прогнозували середній обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців на рівні 28,63 грн. Прогноз у першому кварталі був вищим - 29,53 грн.

Опитані Європейською Бізнес Асоціацією топ-менеджери компаній прогнозують, що 2019 року курс долара в Україні становитиме 30 гривень.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції