Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк спростив закордонні перекази грошей

Клієнти банків зможуть подавати електронні копії підтвердних документів.

Нацбанк спростив правила, які регулюють перекази грошей фізичними особами з-за кордону та за межі України.

"Національний банк України створює можливості для застосування безпаперових технологій на ринку фінансових послуг та сприяє розширенню кола учасників цього ринку, у касах яких може бути виданий переказ із-за кордону", - зазначила прес-служба регулятора.

Зокрема, банки та їхні клієнти (фізособи-резиденти) відтепер можуть застосовувати сучасні комунікаційні технології Paperless під час переказів іноземної валюти. Так, клієнти банків можуть подавати електронні копії підтвердних документів для здійснення переказів іноземної валюти за межі України з поточних рахунків в іноземній валюті. А банки можуть створювати електронні копії підтвердних документів, поданих фізособами для здійснення переказу в паперовій формі, для їхнього подальшого зберігання.

Також фізособи можуть за допомогою міжнародної платіжної системи ініціювати у гривні переказ в іноземній валюті за межі України, а також за рішенням відправника переказу, що ініційований із-за кордону в іноземній валюті, отримати такий переказ в Україні в гривні (тобто, у валюті, відмінній від валюти його ініціювання).

Зміни набрали чинності 12 червня.

ВідеоЗ 1 липня Нацбанк більше не карбуватиме копійки дрібних номіналів

Натомість потужності використають для виготовлення нових металевих грошей номіналом 5 та 10 гривень. Та українці новаціям НБУ не дуже раді, адже нові металеві гроші номіналом 1 та 2 гривні, що тільки-но почали з'являтися в обігу, виявилися незручними і їх часто плутають із копійками. В НБУ пояснюють, металеві гривня та дві у виготовленні набагато дешевші за друк старих "золотих" гривень і банкнот такого ж номіналу,  та й служити будуть 20 років. Паперові ж зношуються за 1,5 року.

З 1 липня Нацбанк більше не карбуватиме копійки дрібних номіналів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції