Нацбанк спростив закордонні перекази грошей

Клієнти банків зможуть подавати електронні копії підтвердних документів.

Нацбанк спростив правила, які регулюють перекази грошей фізичними особами з-за кордону та за межі України.

"Національний банк України створює можливості для застосування безпаперових технологій на ринку фінансових послуг та сприяє розширенню кола учасників цього ринку, у касах яких може бути виданий переказ із-за кордону", - зазначила прес-служба регулятора.

Зокрема, банки та їхні клієнти (фізособи-резиденти) відтепер можуть застосовувати сучасні комунікаційні технології Paperless під час переказів іноземної валюти. Так, клієнти банків можуть подавати електронні копії підтвердних документів для здійснення переказів іноземної валюти за межі України з поточних рахунків в іноземній валюті. А банки можуть створювати електронні копії підтвердних документів, поданих фізособами для здійснення переказу в паперовій формі, для їхнього подальшого зберігання.

Також фізособи можуть за допомогою міжнародної платіжної системи ініціювати у гривні переказ в іноземній валюті за межі України, а також за рішенням відправника переказу, що ініційований із-за кордону в іноземній валюті, отримати такий переказ в Україні в гривні (тобто, у валюті, відмінній від валюти його ініціювання).

Зміни набрали чинності 12 червня.

ВідеоЗ 1 липня Нацбанк більше не карбуватиме копійки дрібних номіналів

Натомість потужності використають для виготовлення нових металевих грошей номіналом 5 та 10 гривень. Та українці новаціям НБУ не дуже раді, адже нові металеві гроші номіналом 1 та 2 гривні, що тільки-но почали з'являтися в обігу, виявилися незручними і їх часто плутають із копійками. В НБУ пояснюють, металеві гривня та дві у виготовленні набагато дешевші за друк старих "золотих" гривень і банкнот такого ж номіналу,  та й служити будуть 20 років. Паперові ж зношуються за 1,5 року.

З 1 липня Нацбанк більше не карбуватиме копійки дрібних номіналів

 

Залиште свій коментар