Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк запевняє, що інфляція "суттєво сповільнилася"

Показник за місяць зменшився на 1,4%.

За підсумками травня інфляція в Україні становить 11,7%. Місяцем раніше, у квітні, вона складала 13,1%. Тобто ціни зростають, але не так швидко.

"У травні 2018 року споживча інфляція суттєво сповільнилася – до 11,7% у річному вимірі (порівняно з 13,1% у квітні). У місячному вимірі індекс цін не змінився (порівняно з підвищенням на 0,8% у квітні)", - повідомив Нацбанк із посиланням на дані Державної служби статистики.

Регулятор зазначає, що на показник інфляції вплинуло стрімке уповільнення зростання цін на продукти харчування. Цьому сприяли в тому числі й погодні умови – навесні не було заморозків. Також почали більше завозити до України імпортної продукції.

Не так швидко, як у квітні, зростали адміністративно регульовані ціни через уповільнення зростання вартості тютюнових виробів та помірніше, ніж торік, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Позитивно на інфляцію також вплинула жорстка монетарна політика НБУ, яка проявилася насамперед через зміцнення обмінного курсу гривні від кінця січня 2018 року.

Водночас, як і в попередні місяці, зберігався тиск на ціни з боку подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидкого відновлення споживчого попиту.

Базова інфляція в травні уповільнилася – до 9,3% у річному вимірі. На відміну від попередніх двох місяців річний показник базової інфляції виявився трохи нижчим за прогноз Національного банку.

Регулятор очікує на подальше поступове зниження споживчої інфляції відповідно до свого прогнозу (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення в цільовий діапазон у середині 2019-го.

Тим часом голова НБУ Яків Смолій назвав умови для зміцнення гривні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції