"Нафтогаз" подав новий позов на 11,6 млрд доларів проти "Газпрому"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Нафтогаз" подав новий позов на 11,6 млрд доларів проти "Газпрому"

Getty Images

Українська компанія оскаржила тариф на транзит газу територією країни.

6 липня 2018 року НАК "Нафтогаз України" подав до Стокгольмського арбітражу позов з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з "Газпром". Про це повідомляє прес-служба української компанії.

У "Нафтогазі" пояснили, що контракт між двома компаніями дозволяє їм вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни і коли тариф не відповідає європейському рівню. "У своєму рішенні від 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж з процедурних причин відхилив вимогу "Нафтогазу" щодо перегляду тарифу. Таким чином, вимога "Нафтогазу" про перегляд тарифу по суті залишилась невирішеною", - мотивували позов у НАК.

Міжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Міжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Також в українській компанії повідомили, що від березня намагалися домовитися з "Газпромом" щодо перегляду тарифу та виконали прописані контрактом процедури щодо цього. Але російський газовий монополіст "зайняв на переговорах неконструктивну позицію, змусивши "Нафтогаз" звернутися до арбітражу, як передбачено контрактом". Відтак "Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу, починаючи з березня 2013 року. Свої грошові претензії українське підприємство попередньо оцінило у 11,58 мільярда доларів США. Це мінімальна сума, щодо котрої не враховані відсотки.

Раніше у червні прес-служба "Газпрому" повідомила про призупинення апеляційним судом Швеції виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній росіянами газовій справі з "Нафтогазом". Кількома днями пізніше "Нафтогаз " зробив публічне подання в справі апеляції російської компанії "Газпром", яка хоче скасувати рішення Стокгольмського арбітражу. Низка країн Європи почали заморожувати кошти і майно російського газового монополіста задля виконання рішення суду. Це зробили, зокрема, у Великій Британії, Швейцарії тощо. А польська PGNiG подала проти "Газпрому" власний позов з метою добитися зменшення ціни на імпортований у країну газ. На цьому тлі в РФ заявили, що 2018 року можуть поставити новий рекорд з постачання палива за кордон. Про це під час зборів акціонерів заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер.

Наступна публікація