Накопичувальна пенсійна система: Кабмін схвалив проєкт закону

Накопичувальна пенсійна система: Кабмін схвалив проєкт закону

Фото: УНІАН

Нині в Україні діє солідарна система — відрахування до всіх необхідних фондів здійснює роботодавець.

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо накопичувальної професійної пенсійної системи.

Рішення прийнято на засіданні уряду у середу, 18 листопада, передає "Укрінформ".

"Що ми пропонуємо в законопроєкті. Перше: для працівників, які зараз працюють у шкідливих та важких умовах, не будуть змінені фактично ні правила, ні умови призначення такої пільгової дострокової пенсії. Ми змінюємо лише механізми. Тобто, відшкодування пільгових пенсій буде замінено на фінансування таких пенсій через сплату підвищеної ставки Єдиного внеску", — розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

За словами Лазебної, за рахунок цих коштів покриватимуться видатки для виплати поточних пільгових пенсій і будуть запроваджені механізми дострокової накопичувальної пенсії для майбутніх пенсіонерів.

Міністерка зазначила, що відтермінування переходу на трирівневу пенсійну систему призвело до того, що пільгові дострокові пенсії, фактично, виплачувала держава. Передбачалося, що роботодавці будуть відшкодовувати Пенсійному фонду суму цих пенсій, проте так робили лише 8 із 10 підприємств.

За словами Лазебної, заборгованість підприємств щодо відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату дострокової пенсії зросла з 1 млрд грн у 2008 році до 15 млрд грн станом на жовтень 2020 року.

Нагадаємо, що нині в Україні діє солідарна система — відрахування до всіх необхідних фондів здійснює роботодавець. А в накопичувальній системі, яку сподіваються запровадити від 2021 року, кожен платить за себе сам, зі свої зарплатні. 

Тим часом у Мінсоцполітики вже прогнозують, що через 10 років нові пенсіонери в Україні отримуватимуть пенсію у понад 6 тис. грн. А от середній розмір пенсій нинішніх пенсіонерів через 10 років становитиме 4184 грн.

Коли накопичувальна пенсійна система буде в Україні і як вона діє в Польщі

Коли накопичувальна пенсійна система буде в Україні і як вона діє в Польщі

Повʼязані теми:

Наступна публікація