Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не можна дати амністію на розмитнення "євроблях" - Южаніна

Голова комітету ВР з митної політики пропонує власникам авто сплатити 25-30% від встановленої ставки акцизного податку.

В Україні досі лишається невирішеною проблема автомобілів з іноземною реєстрацією, так званими "євробляхами".

Нардеп Ніна Южаніна, голова комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики, від якої залежать законодавчі зміни щодо ввезення та розмитнення "євроблях", повідомила в інтерв'ю виданню "Новое время", що наразі триває пошук компромісу.

"Точно у жодному разі не можна робити таку акцію з амністії, тобто дозволити розмитнити автомобіль за безцінь. Тому я думаю, що буде справедливо, якщо до чинної шкали ставок акцизного податку ми застосуємо певний коефіцієнт. Наприклад, вони (власники "євроблях", - ред.) заплатять 25-30% від встановленої ставки акцизного податку. Але з урахуванням тієї шкали, яка у нас зараз є за ставкою акцизного податку в залежності від віку автомобіля", - заявила Южаніна.

Відео"Євробляхи": штрафи за єврономери і як пригнати авто з-за кордону

Вона наголосила, що не можна просто зняти всі податки і мита на "євробляхи". 

"Усі мита та податки в Україні мали і мають економічне обґрунтування. Робити просто так нічого взагалі не можна в економіці. На все потрібно мати розрахунки. Ми повинні зрозуміти й отримати від Міністерства економіки висновки щодо того, яке економічне майбутнє в нашій автомобілебудівній галузі. Також ми повинні отримати від Асоціації міст, від інших міністерств, пов'язаних з розрахунками, дані щодо пропускної спроможності наших доріг. Тобто реальна кількість автомобілів, той обсяг, який зможуть витримати наші дороги", - заявила Южаніна.

Депутат також зауважила, що вони можуть скористуватися досвідом Білорусі та Молдови, які обрали різні моделі вирішення схожої проблеми. До речі, про ці моделі ще у листопаді в коментарі ТСН.ua розповідав голова ГО "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич.

Южаніна не уточнила щодо строків вирішення проблеми з "євробляхами", зауваживши лише: "Ми до неї зможемо підійти точно вже найближчим часом".

Залиште свій коментар

Вибір редакції