ООН заборонив Україні торгувати квотами на парникові гази

В організації пояснили таке рішення порушеннями правил надання звітності про викиди за Кіотським протоколом.

Комітет виконання зобов'язань Секретаріату рамкової конвенції ООН зі зміни клімату з 12 жовтня тимчасово заборонив Україні торгувати квотами на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу.

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні. Причиною такого рішення стало, зокрема, порушення правил надання звітності про викиди за Кіотським протоколом.

При цьому в України залишається можливість продавати одиниці скорочення викидів (ОСВ, термін, використовуваний для визначення скорочень викидів парникових газів: діоксид вуглецю, метан, закис азоту, гідрофторвуглеці, перфторвуглеці, гексафторид сірки) за міжнародною процедурою.

Продаж ОСВ передбачено механізмами Кіотського протоколу. Він здійснюється за допомогою проектів спільного здійснення на території країн додатка 1 Кіотського протоколу (куди входить і Україна поряд з економічно розвиненими країнами й країнами з перехідною економікою) за участю інвестора також із числа країн цього додатка.

В обмін на часткове інвестування такого проекту (залежно від передбачуваного скорочення викидів парникових газів) інвестор отримує право на використання квот (одиниць скорочення викидів), які буде утворено у разі успішної реалізації проекту.

Раніше депутат НУНС, член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики й безпеки Юрій Костенко сказав, що заборона Україні торгувати квотами на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу може призвести до щорічних втрат 8 млрд доларів.

Президент Віктор Янукович заявив, що у разі зриву виконання зобов'язань України в рамках Кіотського протоколу буде застосовано відповідні кадрові висновки.

Читайте також:

Україна продасть квоти на парникові гази 3 країнам

"Кіотські гроші" підуть на реконструкцію київського заводу "Енергія"

За модернізацію вагонів столичної підземки заплатять 100 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: