Україна продасть квоти на парникові гази 3 країнам

Кабмін продав квоти на парникові викиди Нідерландам, Швейцарії та Іспанії.

Кабінет міністрів України доручив Державному агентству екологічних інвестицій передати одиниці скорочення викидів (парникові квоти) на 6,712 млн тонн країнам-покупцям - Великобританії, Іспанії та Швейцарії.

Скорочення викидів парникових газів було досягнуто на ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" та ТОВ "Інфокс" за рахунок реалізації проектів спільного впровадження до початку першого періоду дії Кіотського протоколу (до 2008 року).

Як повідомлялося, Кабміну 7 вересня доручив Держекоінвестицій передати одиниці скорочення викидів (парникові квоти) на 7,5 млн тонн низці держав та уповноважених ними покупців. Зокрема, квоти на викид 31,732 тис. тонн парникових газів будуть передані Нідерландам, 527,934 тис. тонн - Швейцарії, 569,778 тис. тонн - Великобританії.

Сукупні викиди парникових газів в Україні у 2009 році склали 374 млн тонн - 40,18% від базового рівня 1990 року. При цьому найбільшу частину сукупних викидів парникових газів сформував енергетичний сектор (69%, або 258,7 млн тонн).

Нагадаємо, Кіотський протокол був прийнятий у Кіото (Японія) 12 грудня 1997 року. У ньому визначені порядок і принципи спільного виконання зобов'язань зі скорочення парникових викидів шляхом укладення спеціальних угод між сторонами протоколу. Він набув чинності 16 лютого 2005 року.

Як повідомлялось, наприкінці серпня рішенням Комітету виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату для України була припинена можливість міжнародної торгівлі квотами та реалізації проектів спільного впровадження. для України на три місяці була припинена торгівля квотами за Кіотським протоколом.

Ппричиною такого рішення став звіт експертів ООН, які перевіряли національний кадастр за 2008 рік.

У звіті були представлені основні зауваження до українського кадастру: недостатня прозорість системи обліку викидів парникових газів, прогалини в обліку викидів у сфері лісового господарства та землекористування, відсутність енергетичного балансу України.

Читайте також:

"Кіотські гроші" підуть на реконструкцію київського заводу "Енергія"

Україні заборонили торгувати квотами за Кіотським протоколом

Кіотські гроші пустять на автомобілі для МВС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: