За модернізацію вагонів столичної підземки заплатять 100 мільйонів доларів

Вагони Київського метрополітену модернізують за "кіотські" гроші.

Крюківський вагонобудівний завод в 2012 році спільно з японськими компаніями Mitsubishi і Itochu займеться модернізацією вагонів для КП "Київський метрополітен". Про це повідомив у кінці минулого тижня голова правління КВБЗ Євгеній Хворост.

Вартість проекту перевищить 100 мільйонів доларів, 60% з них складуть кошти, отримані в 2009 році від продажу Японії квот на викид парникових газів у рамках Кіотського договору, решту "Київський метрополітен" візьме у кредит, повідомив Хворост, пише Комерсант-Україна.

Хворост уточнив, що японські компанії поставлять системи електроприводу і управління, а Крюківський завод забезпечить їх установку. Проект передбачає модернізацію близько 200 вагонів з 750, що знаходяться в парку метрополітену. На модернізованих вагонах, розроблених ще в 1970-х, двигуни постійного струму будуть замінені на двигуни змінного струму, що дозволить економити до 30% електроенергії.

Участь у модернізації японських компаній пояснюється тим, що кошти, які планується направити на цей проект, були отримані в результаті укладення в 2009 році угоди між Нацагентством екологічних інвестицій і інновацій (НАЕІ) і японською Організацією по розробці нових енергетичних і промислових технологій (NEDO). В результаті Україна отримала більше 3 млрд грн, продавши Японії право на на викид 30 млн одиниць встановленої кількості парникових газів (ЕУК; відповідає 1 тонні СО2).

Згідно з нормами Кіотського протоколу, виручені таким чином кошти можуть бути реалізовані тільки за схемою "зелених" інвестицій, яка припускає закупівлю енергозберігаючого устаткування у покупця вуглецевих квот.

У Держагентстві екологічних інвестицій повідомили, що проект модернізації Київського метрополітену за рахунок кіотських грошей обговорювався вже давно. Але зараз влада країни і міста украй зацікавлена в тому, щоб він здійснився. У НАЕІ сподіваються, що проект буде повністю погоджений до кінця року, оскільки його особисто курирує глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов.

Читайте також:

Київському метро загрожують аварії: кожен третій вагон небезпечний

Попов пообіцяв не підвищувати вартість проїзду в метро

Метро на Троєщину почнуть будувати в 2012 році

У Донецьку і Дніпропетровську може з'явитися наземне метро

До кінця року в Києві відкриють нову станцію метро, а в 2012-му – ще дві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: