Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Представник України в МВФ розповів, що чекає на Україну в разі дефолту

До чого може призвести банкрутство країни.

Оголошення дефолту тягне за собою безліч ризиків і небезпек для країни. Про це написав на своїй сторінці в Facebook заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.

Він навів кілька прикладів того, що може спричинити за собою таке рішення. Зокрема на країну можуть чекати:

  • Девальвація
  • Інфляція
  • Банкрутства
  • Порожні магазини
  • Набіги на банки
  • Соціальні протести
  • Насильство на вулицях
  • Мародерство
  • Міжнародна ізоляція

Також у своєму повідомленні Рашкован наводить приклад Аргентини, Еквадору, Росії і деяких інших країн. Всі вони пов'язані зі словом "дефолт".

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що в 2020 році економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція складе 5% (плюс/мінус 1%), а долар буде коштувати 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні щодо іноземних валют в офіційні курси НБУ були такими: долар США 26 лютого 2015-го досяг найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, викликану наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема і української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% і девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація буде становити близько 11% до минулорічного курсом). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде подовжено на більш довгий термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня подешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати і зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що в 2020 році економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Залиште свій коментар

Вибір редакції