Рада провалила блок постанов про зниження тарифів: чому нардепи не підтримали ініціативи

Рада провалила блок постанов про зниження тарифів: чому нардепи не підтримали ініціативи

Фото: УНІАН

Наразі борги українців за електроенергію сягають понад ста мільярдів гривень.

Народні депутати на позачерговому засіданні Ради 13 квітня відхилили всі постанови щодо зниження тарифів на комуналку, зокрема, на електроенергію. Виявилося, що постанови, які копіюють одна одну зареєстрували депутати з монобільшості та групи партія "За майбутнє". Згідно з документами, пропонувалося повернення пільгових 100 кВт год на місяць.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Серед невідкладних питань сьогоднішнього позачергового засідання було зареєстровано проєкт постанови про повернення для населення пільгових тарифів на електроенергію.

"У нас за межею бідності пів населення України. А за межею виживання ще більша частина з цієї половини і ці люди рахують кожну копійчину", - заявив з трибуни нардеп Артем Поляков.

Постанова передбачає вимогу повернути пільгу на перші 100 кВт. Її скасував Кабмін наприкінці минулого року. У монобільшості вважають, що ця ініціатива дублює їхню постанову, вже проголосовану раніше.

Комітет на своєму засіданні під час обговорення дійшов висновку, що зміст запропонований нею положень був ухвалений у тексті 28 січня 2021 року. Частина депутатів підтримали це звернення, а той, законопроєкт, про який говорять у монобільшості, називають шахрайством. Він нібито і є, але від моменту його ухвалення так ні на що і не вплинув.

Народний депутат Тарас Батенко підсумував тарифний день. Він вважає, що ситуація із тарифами має бути врегульована. За його словами, наразі борги населення за електроенергію сягають понад ста мільярдів гривень і єдиний шлях їхньої оплати – це поступове зниження їхньої вартості. Наразі в опозиції готують нові законопроекти, про зниження тарифів. Найближчим часом їх буде подано до Раду. 

Нагадаємо, Рада не підтримала повернення до пільгового тарифу на електроенергію. Йшлося про тариф на рівні 0,9 грн за кВт год. Також нардепи провалили голосування за введення мораторію на підвищення тарифів і відхилили постанову щодо зниження цін на світло і розподіл газу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація