РФ запропонувала Україні обопільне скасування обмежень транзиту

Про зняття обмежень можуть домовиться вже завтра.

Україна отримала від Російської Федерації офіційне звернення з приводу обопільного зняття обмежень на транзитні вантажні автоперевезення.

Про це УНІАН повідомив голова Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Костюченко, коментуючи заяву Мінтрансу РФ про направлення українському уряду відповідного звернення.

"Ми сподіваємося, що завтра домовляться. Росія вже надіслала лист з пропозицією зняти ці обмеження, у міністра (інфраструктури Андрія Пивоварського – ред) вже такий лист є, тепер ми повинні розглянути це питання на засіданні уряду завтра. Якщо вони приймуть, тоді буде розблоковано транзит", - сказав Костюченко.

При цьому він додав, що за клопотанням Асоціації міжнародних автоперевізників Кабінет міністрів України спростив процедуру митного оформлення повернення раніше заблокованих на території Росії українських вантажівок, а також прискорив відшкодування податку на додану вартість для постраждалих бізнесменів.

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпатті почали зупиняти російські фури. Учасники блокади хочуть не допустити в'їзду в Україну торгового транспорту країни-окупанта. Пізніше до блокади приєдналися мешканці кількох областей: Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія ввела заборону на транзит українських вантажів в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажні перевезення з України своєю територією.

Мінекономрозвитку підкреслили, що масового блокування українських вантажівок в Росії, які їдуть транзитом по території цієї країни, немає. Є лише обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" на території РФ в Казахстан.

15 лютого уряд України прийняв рішення призупинити транзит російських вантажівок по території України у відповідь на блокування українських транзитних фур в РФ.

16 лютого був введений режим "їду додому": українські вантажівки, які в результаті припинення транзиту залишилися на території РФ або в країнах Азії на кордоні з РФ, безперешкодно повертатися в Україну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: