Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Річниця сухої труби. Україна рівно рік не купує газ у Росії

Територією України лише транспортується російський газ до Європи.

Рівно рік тому, 25 листопада 2015-го, Україна востаннє купувала газ у Росії. Російський газ територією України транспортують лише транзитом до Європи. Київ незадоволений умовами закупівлі та небажанням Москви підписувати додаткові угоди. Також тривають судові позови – щодо ціни та умов закупівлі, а також щодо ціни транспортування.

"Сьогодні минув перший рік в історії незалежної України, протягом якого ми не купили жодного кубічного метра газу в РФ. Подія досі символічна не тільки для українського, але й для європейського ринку газу, оскільки багато наших закордонних партнерів ще два роки тому вважали це неможливим. Але це вже історія, а мене зараз більше цікавить майбутнє. А для майбутнього ця подія є важливим доказом одного з головних принципів, яким керується наша команда: if there is a will, there is a way (якщо є бажання, то є і шлях)", – написав у Facebook керівник "Нафтогазу України" Андрій Коболєв.

Тим часом вартість газу з Європи для України поступово дешевшає. За останній рік ціна впала на 37 доларів – до 187 доларів за тисячу кубометрів у третьому кварталі 2016-го. Загалом, вартість імпортованого газу з усіх напрямків (у тому числі й з Росії наприкінці минулого року) за останній рік упала на 34 долари – до 194 доларів.

Укртрансгаз, транзит газу
Укртрансгаз

Залиште свій коментар

Вибір редакції