Росія сподівається відновити поставки газу в Україну.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак сподівається, що Росія не втратила газовий ринок України і зможе відновити поставки.

Про це він сказав журналістам, повідомляє "УНІАН".

"Україна просто фізично стала споживати менше газу з урахуванням спаду економіки, багато підприємств, які споживали газ, зараз не працюють. Раніше Україна споживала 50 млрд кубометрів газу, зараз близько 35. Це не означає, що ми втратили ринок. Ми впевнені в тому, що вони будуть купувати газ, в тому числі і в Росії. Для проходження надійної зими їм необхідно заздалегідь забезпечувати запаси газу", - сказав Новак.

На його думку, що все буде залежати від потреб України в цілому.

"У літній період їм не потрібно багато імпортувати газу. Подивимося, як буде складатися ситуація з точки зору запасів, погода ще досить холодна, скільки їм буде потрібно закачувати. Поки відбирають з ПСГ, всі будуть рахувати пізніше", - сказав він.

При цьому Новак наголосив, що не вважає цінову політику Росії стосовно України негнучкою.

"Зараз були досить гнучкі ціни з урахуванням знижок, які ми давали. З урахуванням зниження цін на нафту не можу сказати, що ціни не гнучкі", - сказав він.

Нагадаємо, Україна не купує російський газ уже чотири місяці поспіль. Як заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, Україна може розглянути питання закупівлі російського газу, якщо його ціна становитиме 160-170 доларів США за тисячу кубометрів. Водночас Москва хоче продавати за близько 180 доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: