Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Сбербанк Росії" шукає варіанти швидкої втечі з України

Санкції ускладнили роботу дочірнього банку в Україні.

Найбільший держбанк РФ "Сбербанк" активно шукає варіанти для швидкого відходу з українського ринку, де введені владою санкції ускладнили роботу дочірнього банку.

Про це повідомив глава "Сбербанку" Герман Греф, передає Reuters. 

"Ми сьогодні займаємося пошуком варіантів максимально швидкого виходу з українського ринку, і сподіваюся, що нам таку можливість надасть українська влада. Ми наразі перебуваємо в дуже активній стадії розгляду подібного роду варіантів", — сказав Греф, відмовившись надати журналістам подробиці. 

"Ситуація досить складна для нас, тому що поєднання таких беззаконних дій проти нас в цілій низці міст під час повного потурання місцевим органам влади... поєднується ще з таким дискримінаційним рішенням, все це створює тиск і складності для нашої роботи на Україні", — сказав Греф.

За його словами, "Сбербанк" у вівторок, 21 березня, ввів ліміти за своїми операціями в Україні.

На сьогодні резерви "Сбербанку" "в усій Україні" складають приблизно 70% потенційних збитків, як повідомив Греф.

"Втрати залежать від варіантів розвитку подій", — додав він.

Греф відмовився коментувати інформацію з приводу того, що держбанк має намір звернутися до міжнародного суду у зв'язку з діями українських регуляторів.

"Якби нам дозволили, більш-менш позбавили від проблем... то ми б, звичайно, дуже швидко змогли відновити нормальну роботу банку", — сказав Греф.

Нагадаємо, 10 березня під час засідання Кабміну міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував вести санкції проти російського "Сбербанку". Цю пропозицію підтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Такі дії щодо російського фінансової установи пов'язані з тим, що в РФ "Сбербанк" почав обслуговувати клієнтів, які в якості посвідчення особи використовують папірці, видані терористами "ЛНР" і "ДНР" під виглядом "паспортів".

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо російських банків.

Вони будуть введені на один рік для публічного акціонерного товариства "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ БАНК", ПАТ "БМ БАНК".

Санкції стосуються запобігання виведення капіталу за кордон України. Зокрема, забороняються будь-які операції на користь материнських банків, як надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, розміщення рахунків на коррахунках і т. п. Також вводиться заборона на виплату дивідендів, відсотків.

"Сбербанк" назвав це рішення дискримінаційним і політично мотивованим.

Відео У Краматорську активісти силою закрили відділення російського "Сбербанку"

Залиште свій коментар

Вибір редакції