Спалах коронавірусу вдарив по цінах на золото

Дата публікації
Перегляди
6468
Спалах коронавірусу вдарив по цінах на золото

Національний банк України

Поки не варто купувати золоті прикраси.

На тлі побоювань щодо поширення нового коронавірусу золото подорожчало до максимальної за понад 6 років позначки. Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

Тепер за 100 грамів металу покупцям доведеться віддати 140 тисяч гривень. Тоді, як срібло такої ж ваги можна буде купити всього за 1,5 тисячі гривень - ціни на цей метал майже не змінилися.  

Тому аналітики не радять найближчим часом купувати золото чи золоті прикраси.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Хліб в обмін на золото: як торгсини для іноземців наживались на голодних селянах

Хліб в обмін на золото: як торгсини для іноземців наживались на голодних селянах