Світовий банк надасть Україні 100 мільйонів доларів на вакцину від коронавірусу

Світовий банк надасть Україні 100 мільйонів доларів на вакцину від коронавірусу

Фото: Associated Press

Також за ці кошти планують закупити медичне обладнання.

Світовий банк спільно з Міністерством охорони здоров'я України готує проєкт із закупівлі вакцин від COVID-19, а також обладнання для медустанов на суму близько 100 мільйонів доларів. 

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова під час брифінгу.

"МОЗ спільно зі Світовим банком запускає проєкт вартістю близько $ 100 млн. Ми відпрацьовуємо всі документи. В першу чергу ці кошти будуть спрямовані на закупівлю вакцин від COVID-19, а також діагностичного і лабораторного обладнання для медустанов", - сказала вона.

Шаталова перерахувала проєкти, які вже реалізовуються на кошти від установи - це контакт-центр МОЗ, а також  "Покращення охорони здоров'я на службі у людей" вартістю близько 215 мільйонів доларів. 

"У Вінниці, наприклад, будується новий лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології, до того ж за кошти Світового банку закуплять обладнання, і центр повністю облаштують. На Волині будуються 28 нових повністю укомплектованих амбулаторій, в Дніпропетровській області це реконструкція відділень" екстренкі ", діагностичних відділень 32 амбулаторій сімейної практики і закупівля медобладнання. В Закарпатській області - будівництво реперфузионного центру та закупівля обладнання для лікування інфарктів і інсультів, оснащення автомобілів екстреної медичної допомоги ", - сказала вона.

Також, за словами Шаталової, у Львівській області створили шість міжрайонних центрів для скринінгу онкології і онкопревенції. Для Полтавської області закупили велику кількість кардіологічного обладнання, обладнали 35 автомобілів для збору аналізів. У Рівненській області - реконструкція 38 амбулаторій.

"В цілому Світовий банк спільно з Міністерством охорони здоров'я реалізував повноцінно реконструкцію 102 амбулаторій сімейної практики, з них 91 вже ввели в експлуатацію", - підсумувала заступник міністра.

Повʼязані теми:

Наступна публікація