У Греції "уріжуть" пенсії та підвищать податки, попри протести населення

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Греції "уріжуть" пенсії та підвищать податки, попри протести населення

Кореспондент

Афіни вважають, що це допоможе отримати міжнародну фінансову допомогу

У Греції парламент підтримав законопроект щодо проведення у країні пенсійної реформи попри протести населення, пише "ВВС".

Окрім того, непопулярний законопроект передбачає також і підвищення податків. Втім, документ необхідний для отримання країною міжнародної фінансової допомоги.

Зокрема, законопроект передбачає скорочення пенсій та злиття пенсійних фондів. Окрім того, також планується підвищення соціальних внесків та податків для громадян із середнім та високим доходом. Однак, лише за таких умов країна зможе отримати 5 млрд євро допомоги.

У зв'язку із цим, напередодні у країні проходили страйки та не працював громадський транспорт. Мітинги пройшли в Афінах та Солоніках. У столиці країни протестанти кидали в поліцію коктейлі Молотова.

Як зазначає видання, у найбільшій грецькій профспілці, такий крок влади назвали "останнім цвяхом кришку труни робітників і пенсіонерів".

Нагадаємо, 6 травня відбувся загальний страйк у Греції. Громадський транспорт, приміські поїзди та поромні переправи країни завмерли на дві доби. До страйку приєдналися також держслужбовці, лікарі та журналісти. До неділі в ефір не виходили новинні теле- та радіопрограми. А в неділю профспілки закликали греків вийти на демонстрації по всій країні.

Страйк проводоли через податкову і пенсійну реформи. Афіни сподіваються, що реформи допоможуть їм отримати фінансову допомогу для країни.

Наступна публікація